Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy zajlik egy rajz érettségi?

Hogy zajlik egy rajz érettségi?

Figyelt kérdés
2008. nov. 9. 15:27
 1/4 anonim válasza:
100%

Én emeltszinten érettségiztem idén rajz és vizuális kultúrából( ez a tantárgy pontos neve, mert van művészettörténet érettségi is :D). Az írásbeli azért jó mert 6 nagy feladatrész van és ebből csak 4-et kell megoldanod( amelyiket kiválasztod). Van benne 3 művészettöris feladatrész, és 3 rajzos. A rajzos feladatok olyanok , hogy pl. torzíts tárgyakat, találj ki történetet és rajzold le egy jelenetét,vagy tervezz képverset. A szóbelin szintén lehet választani. 15 tételből áll a és b részekkel( épület, korszak elemzések,iparművészeti technikák bemutatása stb.)

Viszont ha középszintre mész ott a szóbelire el kell készíteni kb. 10 rajzott ( megszadott szempontok szerint), majd azt kell bemutatni. Az írásbeli része csak művtöri.

Szerintem ha szeretsz rajzolni, kreatív vagy, és hajlandó művészettörit is tanulni, akkor érdemes megpróbálnod. Nekem csak jó tapasztalataim vannak. Sok szerencsét!

2008. nov. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

én is rajzból tettem 3 éve emelt érettségit.. sehol nem fogadják el, kitörölhetem vele a seggem ...

jól gondold meg! akkor inkább már művtöri!

2009. jan. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A rajzon belül ott van a műv.történet része, külön műv.történet érettségi nem szokott lenni. Egyébként meg attól függ, milyen irányban szeretne továbbtanulni, nem az volt a kérdés, hogy neked mi a tapasztalatod hanem hogy hogyan zajlik.


A kérdezőnek: a két év alatt készített munkáid közül kell kiválasztani a legjobbakat bizonyos szempont szerint, és a kiválasztottakat kell elvinni szóbelire, ott pedig jellemezni, bemutatni kell őket és elmondani milyen szempontok szerint készültek. Az írásbeli rész szól a művészettörténetről.


Egyébként százalékos megosztás szerint:

Szóbeli: 10%

Írásbeli: 50%

Pályamunkák: 40%

2011. szept. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. júl. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!