Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szintű feladatok...

Milyen szintű feladatok vannak egy gimnáziumi angol szintfelmérőn?

Figyelt kérdés
Nemrég derült ki hogy a fiamnak május elején angol szintfelmérője lesz (Szent László Gimnázium). Ha olyan B1-B2 szintig átnézi a nyelvtant az úgy elég? Sajnos én nem tudok angolul úgyhogy nem tudom hogy nyelvtanban mennyi különbség van a B1 B2 vagy akár a B2 C1 között. A szókincsével szerintem nem lesz probléma, elég sok filmet, sorozatot néz, olvas csak akar készülni a nyelvtani részekre is mert van amit még nem tanultak (én nem erőltetek rá semmit, ha a rosszabb csoportba kerül azt sem bánom) Csak olvasott szöveg és ilyen feladatok lesznek vagy lesz hallott szöveg is? Előre is köszönöm a válaszokat.

2021. ápr. 12. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Az első ilyen felmérésen csak behatárolják az osztályokat. Teljesen mind1, hogy kezdőbe vagy esetleg haladóba kerül mert a kezdők is szépen lassan felzárkóznak csak intenzívebb tempóban.
2021. ápr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy mire való, és le is írtam a kérdésbe hogy nekem is mindegy hogy melyikbe kerül. Ő szeretne gyakorolni rá csak nem tudja hogy mire számítson. Pl hogyha jól tudom akkor 12 igeidő van az angolban akkor az összesből lehet benne feladat? Az lenne a legjobb hogyha valaki le tudná írni a személyes tapasztalatát aki írt már ilyet a Szent Lászlóban.
2021. ápr. 12. 11:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Szókincses feladat, nyelvtani és olvasási van, nálunk nem volt hallgatási. A feladatok egyre nehezednek, például nekünk 3 szöveg volt és egyre nagyobb szókincset igényelt, a kérdések is nehezebbek/bacsapósabbak voltak. Egyébként nálunk a legmagasabb szintű csoport B2ről indult, idén lett B2+ könyvünk.
2021. ápr. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bár a fent említett gimnáziummal nincsen tapasztalatom, de egy másik gimivel igen. 6 éve írtam szintfelmérőt, és nálunk szóbeli és hallásutáni sem volt.

Volt fogalmazás, valamint szövegértés, nyelvhelyesség, szókincs és kiegészítős feladat. Az utóbbinál olyan is volt, hogy a megadottakból kellett bepakolni, de olyan is, ahol teljesen magunk töltöttük ki.

Az akkori tudásommal picit nehéznek éreztem a végét, de az elején nagyon könnyű feladatok voltak. Arra viszont pontosan már nem nagyon emlékszem, hogy B1 vagy B2 volt-e.

2021. ápr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Amikor én írtam szintfelmérőt, kb 50 kérdés volt a-b-c lehetőségekkel. Fokozatosan nehezedett, az eleje általános alsó tagozat színvonalú volt, a vége fele pedig nagyon nehéz volt.
2021. jún. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!