Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy gyors kérdés biológiából...

Egy gyors kérdés biológiából (ökológia)?

Figyelt kérdés

Éppen emelt szintre tanulok és most tartok az ökológiánál, azon belül pedig az ökológiai mutatóknál.


Azt szeretném ezzel kapcsolatban megkérdezni, hogy tudni kell-e, hogy például az R mutatón belül a 0-ás érték vagy a 3-as érték mit jelöl (savanyú, közel semleges) vagy ez jelentéktelen és elég csak annyit tudni, hogy az R érték a kémhatást jelölik?



2021. ápr. 12. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is most készülök emelt bioszra, de én még életemben nem hallottam erről.
2021. ápr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


google első találat volt. :)

2021. ápr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#1 azért nem hallotál erről mert ez kémia 🤣🤣
2021. ápr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1 Pedig sajnos követelmény biosz emelten csak azzal nem vagyok tisztában mennyire részletesen.


Az egyik év feladatsoraiban volt is ilyen ökológiai mutatós feladat

2021. ápr. 12. 16:04
 5/7 anonim ***** válasza:

#3


Az emelt biosz tele van kémiával.


Amúgy aki bioszból emeltezik, nem tudja valaki, hogy az anyagok szerkezeti képletét mennyire kell tudni?

2021. ápr. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Kérdezőnek: ha van ilyen feladat általában megadják, hogy melyik betű mit jelent. Tudásilag ezen értékeket viszont össze kell tudnod kötni a feladattal, pl ha leolvasod, hogy a csapadék mennyisége 5ös egy adott területen, akkor oda kell tudnod írni melyik az a feladatban szereplő növény ami ezt igényli. De sok ilyen példát találsz korábbi feladatsorok közt is.

5 ösnek: nem kell tudni felírni a glükóz gyűrűbe záródását írásbelin, legalábbis én nem láttam sehol, de azt tudni kell, hogy C6H12O6, a karotinoidok szerkezetét, neutrális zsíroknál sem kell szerkezetet rajzolni, de tudni kell pl a konjugált kettős kötés jelentését és a zsírok szerepét.

2021. ápr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 sadam87 ***** válasza:

Ahogy a 6. válaszoló írja, a TWR analízisnél nem kell tudni fejből melyik érték mit jelent, viszont tudni kell alkalmazni. (Például táblázatban levő adatok alapján kiolvasni, hol élhet meg a faj.)

A glükóz esetében emelt szinten imserni kell az alfa és a béta glükóz szerkezetét, ahhoz azért nem árt ismerni a gyűrűs szerkezetet sem (de felrajzolni nem kell tudni).

Amúgy ott van a követelményrendszer, ami abban benne van, azt kell tudni.

[link]

2021. ápr. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!