Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi jelent az, hogy egy bizonyo...

Mi jelent az, hogy egy bizonyos mesterszakra vagy teljes kreditszámmal lehet bizonyos alapszakokról menni, vagy valamennyi kredit teljesítése esetén más szakokról is?

Figyelt kérdés
Tehát jól értelmezem, hogy amiket felsoroltak teljes kreditszámmal, azok elegendőek a felvételhez, de más szakokkal is be lehet jutni, csak ott kell még krediteket szerezni? Nem igazán értem, hogy hogyan működik ez. A felvin találtam ezt, viszont pl. az egyetem csak a "teljes kreditszámos" alapszakokat írja "elfogadhatónak". Próbáltam érthető lenni, csak nem egészen értem ezt a rendszert.

2021. ápr. 14. 23:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamennyi kredit esetén más alapszakról is lehet menni, az azt jelenti, hogy a hallgatónak azon az egyetemen még a TO által meghatározott tárgyakat pluszban teljesítenie kell - a mintatantervben szereplő tárgyakon kívül -, hogy meg legyen a szükséges kredit mennyiség.
2021. ápr. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Példa: Mechatronikai mérnök mesterképzésre akarsz menni.

1. Mechatronikai mérnök alapképzésről gond nélkül mehetsz

2. Műszaki manager alapképzésről mehetsz, de teljesítened kell majd plusz tárgyakat (kb azokat, amik a mechatronikai mérnök alapképzésen voltak, manageren meg nem) Illetve úgy tudom jelentkezéskor valami plusz kérelmet is be kell nyújtani, de ezt majd a TO pontosabbn megmondja.

3. Állatorvos alapépzésről sehogy nem mehetsz

2021. ápr. 15. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És ezeket a tárgyakat az alapkézzésem végén, vagy mikor kell megcsinálnom?
2021. ápr. 15. 08:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A mesterképzés TO által meghatározott féléveiben.
2021. ápr. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez úgy működik, hogy az egyetem meghatározza azokat az aalpdiplomákat, amiket teljes mértékben elfogadnak, így nem kell semmilyen tárgyat pótolni. Viszont vannak olyan szakok is megadva, ahol nagyjából megkapták a hallgatók a szakmai ismeretet, de bizonyos szakspecifikus tárgyak/alaptárgyak hiányozhatnak, ha nem az adott szakma BSc diplomáját kaptad meg, de volt átfedés. Ilyenkor be kell nyújtani a tárgyakat bírálatra az adott egyetem szabályai szerint és megvizsgálják, hogy hány kreditet teljesítettél, rendelkezel-e a bemeneti követelményben meghatározott tárgyakkal, majd ez alapján határozzák meg, hogy mit kell pótolnod.

Általában az első két félévben kell ezeket pótolni, de van ahol csak azt nézik, hogy államvizsgáig megszerezd mindegyiket. Ilyenkor csak simán felveszed a tárgyat és megcsinálod. Semmi extra nincs benne.

2021. ápr. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

#2

Állatorvos alapképzés nincs. :D

Szerencsére a komoly szakokon nincs még szétosztva, így legalább fél egyetemet végzett állatorvosok nem tudnak elhelyezkedni, az maradt osztatlan képzés nagyon helyesen.

2021. ápr. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
#6: Én mérrnöknek tanulok, próbáltam valami attól jó távolit írni a példához.
2021. ápr. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, így már minden világos!
2021. ápr. 15. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!