Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha anyámnak 2 lakása van...

Ha anyámnak 2 lakása van (egyikben anyám lakik másikban nagyanyám mint haszonélvező) és én az egyikből ahol az eltartó 3x annyit keres havonta mint a másikban élő nagymamám akkor minden további nélkül a nagymamám fizetését fogják nézni a szociális..?

Figyelt kérdés
a szociális helyzetem megállapításakor? elköltözök anyámtól nagymamámhoz mert nagyim kevesebb nyugdíjat kap így nagyobb eséllyel kaphatok kollégiumot... ez így reális? ezt a kültözést hol és hogy kell bejelnteni?
2021. ápr. 16. 07:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kell sehova költöznöd. Papíron ideiglenes lakcímváltozást kell csak bejelentened, kevesebb tortúrával jár.

És igen, az egy háztartásban élők összjövedelmét átlagolják.

2021. ápr. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm! és azt hol kérhetem?
2021. ápr. 16. 09:33
 3/5 A kérdező kommentje:
vagy jelentenem...?
2021. ápr. 16. 09:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Kormányablakban kell intézni a lakcímváltozást, ha nem ideiglenesen szeretnéd, hanem hosszabb távra.

De a szociális helyzetnél fontos, hogy tényleg csak a mamád és te lakjatok hivatalosan az ingatlanban, ha anyukádnak az akárcsak a tartózkodási helye is (tehát nem az állandó), akkor is lehet, hogy beleszámolják a jövedelmét.

2021. ápr. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
jajj de jó! múltkor is 2 órát kellett sorban állnom kormányablaknál... :c
2021. ápr. 16. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!