Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Úgy néz ki bukok földrajzból,...

Úgy néz ki bukok földrajzból, mi lesz most?

Figyelt kérdés

12.-es vagyok, érettségi előtt. Úgy néz ki bukok föciből (betett az online tanulás, nem küldtem el pár házit, és ennyi, ez késő bánat tudom), első félévbe 4.67-es átlagom volt, most az online alatt órát se tartott a tanár, küldött össz-vissz 5-6 feladatot, abból kettőt küldtem vissza, ami tudom, hogy kevés, de jegyeket se adott, se semmit, csak közölte így este, hogy rajtam kívül még 8 embert akar buktatni.


Nos, nekem volt egy kötelező okj-m, meg mentem volna ötödévi technikumra, gondolom most minden elúszott mi? Mert gondolom a pótvizsga az augusztusba lesz, pótérettségi tudtommal ősszel van, így nem is tudok jelentkezni technikumra, igaz? Vagy hogy fog ez az egész történni? Vagyis amúgy azt mondogatták nekünk, ha bukunk, úszik az okj, amit nem értek, de mindegy...



2021. ápr. 17. 22:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj az igazgatóval! 4.67-tel bukni szánalmas lenne, kizárt, hogy néhány beadandó miatt ezt elbukd! Menj utána, kérj esélyt!
2021. ápr. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
De tudsz én matekból buktam ugyanez szó szerint. Pótvizsga után az őszi érettségin tettem le a matekot engedték a felvételit mert a többi tantárgyból volt rendes érettségim, csak matekból nem.
2021. ápr. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ilyen vaktérképes szarokat adott 1-1 hónapos határidővel. Szánalmas, hogy nem csináltam meg, csak közbe 3 másik tárgyból próbáltam intenzíven javítani. 1 online órát SE tartott, de ő az ofi, így heti 1 ofit tartott. 11. év elején rendeltük a 10.-es föci könyvet, ki se nyitottuk, idén meg pláne. Tizedikbe lett kilencedikes, azt is kétszer max. Lóf@szt nem tanít, szóval azt se tudom mit akar a pótvizsgába rakni, de az érettségim meg az okj-m offos mindenhogy.


Amúgy neki annyi a házi, hogy küld egy világtérképet, és pixelnyi szigeteket lőjj be rajta és helló, ezeket is netről kukázza.


Az iskolánkba van ilyen szabály, hogy a második félevi átlagnak is kell kettesnek lennie vagy karó az év. Nincs jegyem.ebbe a félévbe, de így most szépen telepakolja egyessel és meghúzott, 'jogosan'.

2021. ápr. 17. 23:10
 4/12 A kérdező kommentje:

Meg beszéltem az osztályfőnökkel, 20 soron át szidott, de röviden elutasította a dolgot.



De nekem nem egyetem lenne, hanem ötödév, amire a behopp az a májusi érettségi.

2021. ápr. 17. 23:11
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

4,67 - el alapból nem buktathat meg mivel annyi egyest egy félév alatt nem lehet összeszedni, főleg nem 3 beadandóból. Ráadásul ha jól tudom max 2 jegyet ronthatsz.


Egyébként aki a legutolsó évben buktat, ráadásul tölteléktárgyból az nem ember.

2021. ápr. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

2 eves technikumra jelentkeztem tavaly (akik sima gimibe, vagy mas szakiranyu szakgimibe jartak, nekik). Akik az 1 evesre jartak, ok voltak, akik elotte 4 evig ezt tanultak. Aki osszel letette a szakmai erettsegit, az mehetett az 1 evesre. Es az is, aki csak osszel erettsegizett, mert tavaly nem volt kotelezo a szobelik elmaradasa miatt. Igy nem mukodhetne?


Egyebkent szerintem nem lenne kepes megbuktatni... De csak megerzes.

2021. ápr. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nekem az ötödév olyan, mintha minden menne simán tovább, 13. évfolyam. Csak úgy lehet maradni ha van érettségim, májusi.


És az iskolánkban van olyan kikötés, ha a második félévi átlagom.nem üti a kettest (de így hogy jegyem sincs abszolút nem üti, de telenyom majd szépen karókkal) akkor buktam az évet, tök mindegy milyen voltam félévkor és ha megvan a kettes, akkor van nézve az egész évi átlag.


#5: Hát ő az osztályfőnök, attól függ milyen lábbal kelt fel, hogy milyen. Lehordta a bukósakat este fél 10-kor messenger osztálycsoportba minden szarnak, meg hogy ő nem fogja ezt csinálni. Írtam, hogy sajnálom mindenki nevében, bla bla bla, ő se akarna így buktatni 9 embert, meg a vizsgák itt vannak és gondolja át, hogy ad-e javítót, hogy hálásak lennénk. Akiket ez érint és látták az üzit nem kommentáltak, nem védtek be. Írta az ofő, idézem: "itt volt a lehetőség, ennyi." Majd rá hogy "nem kértem tanácsokat azzal kapcsolatban, hogy hogyan és miként pótóltassak, már ha akarnék". És itt lezártnak tekintette a dolgot.

2021. ápr. 18. 00:14
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézz be az e naplóba,hogy milyen jegyek vannak beírva földrajzból. Ha 2 házit visszaküldtél,akkor lehet nem állsz totál bukásra. 1,5-1,6-nál mindenképpen engedni kell javítani
2021. ápr. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg,ha nem engedi akkor te vagy a szüleid beszélhetnétek az igazgatóval. Szerintem van arra valami előírás,hogy meg kell adni a lehetőséget a javításra.
2021. ápr. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Semmim nincs beírva erre a félévre. Plusz amiket visszaküldtem neki, azok még kb január-februáriak, ha eddig nem adott, tuti nem ad rá jegyet.


Az a baj az igazgatónkkal, hogy pont nem érdekli ez. Esetleg a helyettessel tudnék beszélni, bár ő az a tipikus befásult öregasszony, aki szerint mindig a felnőttnek van igaza. 🙃


Bár azt se tudom amúgy egy esetleges pótvizsgába mit akar rakni, mert amúgy így nézett ki a 4 évem:

9.: Nem volt föci.

10.: Volt, kivettük a kilencedikes tankönyvet, kettőször volt kinyitva. Az órák kb 40%-a OFI volt.

11.: Kivettük a 10.-es tankönyvet, egyszer SE nyitottuk ki, pár óra volt tartva, még év elején.

12.: Nem lett új könyvünk EGYETLEN EGY ÓRANK SE volt. Csak OFI-t tart, heti egyszer és helló. Akik netán érettségiznek föciből, annak tartott HETI 1 felkészítő órát és helló. Az egész tanévem arról szólt, hogy küldözget vaktérképeket, amiket neten talál és pixelnyi szigeteket kell rajta felismerni, egy világtérképen, vagy magyarország megyéit, amire szerintem egy negyedik osztályos képes.


Nézve a legrosszabbakat, ilyen kondíciók mellett mit pakolhat pótvizsgába? 😆

2021. ápr. 18. 09:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!