Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi esélye van annak, hogy...

Mennyi esélye van annak, hogy gyakornokból pedagógus 1-be való minősülés során azt a döntést hozzák, hogy nem felelek meg? Novemberig kell feltöltenem a portfóliót és jövőre jönnek szemlére, teljes stresszben vagyok.

Figyelt kérdés

2021. ápr. 18. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Alig van esélye, nem nehéz.
2021. ápr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenféle formai és tartalmi követelménynek megfelelsz akkor 100%, hogy átminősítenek. Én két éve minősültem ped I-ből ped II-be. Túl van misztifikálva ez az egész minősítési rendszer.
2021. ápr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag ha van egy jól elkészített portfólióm az már fél siker?
2021. ápr. 18. 12:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Novemberig kell feltöltenem a portfóliót". Az még nagyon soká van, és már most parázol? Én a feltöltés előtt két héttel álltam neki megcsinálni...


Ha azt írod, amit olvasni szeretnének, és azt mondod, amit hallani akarnak, akkor nem lesz gond. Ennyi a titka. Ha a formai dolgoktól félsz, akkor szerezz be egy-két sikeres portfóliót kollégáktól, régi egyetemi csoporttársaktól stb., és haladj azok szerint, használd fel mintának. Gondolj arra, hogy úgyis tanárhiány van, nem fognak szórakozni senkivel. Max. azokat nem engedik át szerintem, akik direkt durcáskodnak és szórakoznak velük, vagy az olyan pedagógust, aki tényleg, de tényleg nem alkalmas rá... Egyébként ahogy a #2 mondja, túl van ez misztifikálva, nem értem, mit kell problémázni ezen az egész marhaságon ennyit, ezerszer gázabb dolgok is léteznek az életben.

2021. máj. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
Kb úgy jön le hogy a portfólió valami mumus. Tényleg ilyen nehéz lenne vagy csak egyesek nem értenek hozzá?
2021. máj. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
Én főleg a ped. I. miatti pánikot nem értem, hiszen azok többsége, akik ezt végzik, gyakornoki minőségben csinálják, vagyis most jöttek ki egyetemről. Az egyetemen viszont minden héten óraterveket, esszéket, véleményeket, hospitálási naplókat stb. kellett írni, magának a diplomának a megszerzésének feltétele is egy portfólió írása, ha jól emlékszem. Vagyis ennek az egésznek az írása még benne van az ujjukban. Ezért nem értem a parát miatta.
2021. máj. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Egyetemre teljesen más formában várták el ezeket. Valószínűleg azért félnek tőle, mert itt máshogy kérik és félnek, hogy ha a régi szerint csinálják, akkor nem fogadják el.

Az meg aki nem mostanában volt egyetemista és esetleg még családja, vagy élete is van, az meg azért fél, mert nem akar feleslegesen sok energiát belefektetni.

2022. aug. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!