Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Nektek mennyibe...

Egyetemisták! Nektek mennyibe szokott kerülni az egyetemi élet?

Figyelt kérdés
1 hónapban átlagosan mennyit költötök kajára, kollégiumra vagy albérletre, utazásra meg az egyéb dolgokra?
2021. ápr. 19. 01:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én kollégista voltam és majdnem minden hétvégén hazamentem, tehát elég sok kaját vittem magammal Budapestre, így mindennel együtt kb. havi 100-ból jöttem ki, amiből 15-20 szórakozásra ment el.
2021. ápr. 19. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Kaja az elég tág, nem számoltam össze, de annyit mint otthon. Aki otthon főz a koliban is tud, aki otthon pizzát rendel a koliban is pizzát rendel. Kollégium nekem 18 havonta (vírus előtti idők nyilván, most itthon vagyok), utazás havonta kb 50 ezer (autóval járok), de ebben nem csak a koliba-haza viszonylat van benne, hanem a napi általános használat is.

Kocsmázásra (régi szép idők) kb havonta 30-40 ezer, plusz még 15-20 a hipermarketben vásárolt folyékony kenyér és erősebb italok. Nyilván van egy csomó egyéb költség, fodrász, egyéb szórakozások (mozi, egyéb nem buli jellegű programok), tisztálkodószerek, ruházkodás stb de ezeket otthon is ugyanúgy meg kéne venni. Ami az egyetem miatt "plusz", az nekem olyan havi 80 ezer durván.

2021. ápr. 19. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem havi 18000 forint volt a kollégium, 3900 forint a helyi bérlet, havonta összesen 5200 forint a vonatjegy (minden hétvégén hazajártam) és igazából ennyi volt a fix havi költségem, ami az egyetemhez köthető. A többi költségem igazából nem volt rendszeres (és emiatt konkrét összeget sem tudok írni) vagy nem az egyetemi élethez köthető. Mivel hétvégén hazajártam ezért otthonról vittem magammal kaját (főtt ételt és hideget is), ha esetleg egész hétre nem volt elég akkor elmentem bevásárolni vagy rendeltem/beültem valahova (menüztem, kb. 900-1500 forint/alkalom). Ha már hazajártam inkább otthon mostam (nálunk a koliban ez is fizetős lett volna, de cserébe voltak vele bajok... ). Az egyetemre semmit nem kellett megvennem (jegyzet, könyv stb.), mindent megkaptunk a tanároktól ingyen digitális formában vagy a könyvtárban megtaláltam a szükséges könyveket. Maximum nyomtatni vagy fénymásolni kellett néha, de azért az nem volt egy számottevő összeg. Rendszeresen szórakozni nem jártam, nem volt semmiféle költséges hobbim stb., szóval ilyesmire minimálisan költöttem (pl. egy mozijegy, kávé, süti, könyv ilyesmik). Ruhát, tisztálkodó szereket, tisztító szereket (ez vicces, mert év elején mindig bevásároltam, de általában mindenki hozott mindent a szobatársaim közül is és így elég lassan fogyott) sminket stb. nem vettem havonta és így ezt sem számoltam, de ezek szintén nem csak az egyetemhez köthető költségek. Szóval nekem elég olcsón jött ki.
2021. ápr. 19. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Kb ingyen volt, mert bejárós voltam.

Mondjuk a kaján kívül sok vizet nem zavartam otthon

2021. ápr. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Albi (rezsivel) 50.000

Utazás kb 5.000 (helyi bérletet nem kellett vennem)

Könyvtárak, könyvek kb 2.000

Élelmiszer, tisztítószer kb 40.000


Haza másfél havonta mentem, ételt otthonról nem hoztam. Természetesen mosni sem vittem haza a cuccom.

Bulizni, szórakozni nem jártam el, nem akartam a kaján spórolni.

Az albérletben volt szobatársam, és konyha helyett csak konyhafal volt, azért jött ki ilyen olcsóra.

2021. ápr. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
97%
Nekem kb. 65.000 Ft-ból jött ki a kollégium, mosás, éttel (magamra főztem így olcsóbb volt), meg a tisztálkodó szerek és egyéb termékek (borotvagél, after shave). Bérletre hála ég nem kellett költenem mert ingyenes lett a helyijárat.
2021. ápr. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
36%
2-es vagyok. Valaki elmondaná, mi a búbánatért lettem lepontozva?
2021. ápr. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!