Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Havonta mennyiből lehet...

Havonta mennyiből lehet megélni Budapesten egy egyetemistának?

Figyelt kérdés
Az a tervem hogy az egyetemi éveimet Budapesten szeretném tölteni. Azonban mindenkitől azt hallom hogy ott milyen drága a lakás, kollégium. Szerbiában lakom így nem tervezek gyakran haza járni. Azt szeretném megtudni,hogy átlagosan mekkora kiadásokkal kell számolni, tehát a lakhatás (kollégium vagy lakásbérlés) meg az élelemre lennék kíváncsi. Leginkább olyanok válaszaira lennék kíváncsi akik ezt már meglépték vagy benne vannak.

2017. jan. 3. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Kollégium mondjuk 10-20, havi 4 a bérlet, heti 10 a kaja. Ez igy legyen havi 60. Ha nem kapsz kolit akkor az albérlet mondjuk 30-nal kezdődik de egyéni igényektől függően ez akrmeddig nőhet, 50-ért mar nem kell 6-8-an nyomorognotok egy 120nm-es régi polgári lakásban.
2017. jan. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan 50-60 ezerből jövök ki kollégista létemre, bár én minden héten hazajárok. Ugye a BKK bérletet (amivel Budapesten belül használhatsz mindenféle tömegközlekedési eszközt: villamost, metrót, trolit, buszt stb.) meg kell venni, 3450 Ft a diák itt havonta. Én 5000 ft-ot szoktam számolni egy hétre kajára, de ez akkor ha csak alapdolgokat veszek, és csütörtökön vagy pénteken már haza is megyek, szóval 7-8 forint hétvégével együtt simán elmegy, ez az alsó határ szerintem. Koli nekem 17 ezer most havonta egy négyágyas szobában, Budapest 8. kerületében. Katolikus koli, de nem szigorú, lehet ki-be járkálni. A főbb egyetemeknek (pl. ELTE) vannak kolijai. Eltéről tudok konkrétan, mert tavaly eltés koliban voltam: 9-15 ezer között van itt egy koli. Albérletet 50 ezren alul mindennel együtt havonta nem nagyon lehet kifogni, normálisat legalábbis. Ez akkor még nyilván a BKK bérlethez és kajához hozzámegy. Remélem, tudtam segíteni :)
2017. jan. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak tisztázni a dolgokat: az előző válaszolók amikor albérletet írnak, azt szobára értik (tehát úgy, hogy többen laktok együtt). Önálló kis (~30 m2) lakás normális helyen 100+rezsinél kezdődik.


Ez szerintem egy átlagos egyetemista élet büdzséje:

- albérlet/koli + rezsi

- telefon csomagtól/készüléktől függően 5-20k

- bérlet 4k

- kaja+kávé naponta 2-3k (ebben benne van az, hogy heti pár nap bent kajálsz a sulinál, mert nem tudsz hazamenni, nem főztél, barátaiddal együtt mész, stb.) = havi 60-90k

- tisztálkodás, háztartási cuccok 5k

- fodrász, szórakozás, buli, pia, mozi, színház, könyv, fénymásolás, stb. 10-20k

––––––

Összesen: kb. 120k + lakhatás


Az előzőek leírták a minimumköltségeket, ez pedig a nem fényűző, de kényelmes verzió (amit meg lehet/kell oldani, ha sokat kell tanulnod és otthonról nem tudnak annyit adni). Én tudtam dolgozni a suli mellett, így belefért minden, amit szerettem volna. Neked is javaslom, hogy keress részmunkaidős állást, ha teheted. Megvan a kecsapostésztás kolis életnek is a bája, de azért jobb emberi körülmények között eltölteni ezt a pár évet.

2017. jan. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%
Én már elég régen Pesten élek és ingyen lakhatás mellett is közel 100 ezer a havi pénz amire szükségem van és ígyis bőven vannak lemondásaim... Nem tudom ti hogy vagytok ezzel, de egészségtelen és nem táplaló étkezéssel és kegyetlen spórolással lehet csak kevés pénzből kijönni. Az pedig nem élet.
2017. jan. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!