Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha elvégzek egy okj-s szakmát,...

Ha elvégzek egy okj-s szakmát, akkor utána önkéntes alapon lehet valahol gyakornokoskodni?

Figyelt kérdés
Amíg nem találnék fizetős állást, addig is szívesen dolgoznék valahol, akár rész-, akár teljes munkaidőben, fizetés nélkül is, hogy addig se csak teljen az idő, és szerezzek legalább valamennyi gyakorlatot, amit később be tudok írni az önéletrajzba. Ez szerintetek megoldható olyan helyen, ahova amúgy nem keresnek alkalmazottat? Végül is ingyen munkaerőt (igaz, csak kezdőt) kapnának.

2021. ápr. 19. 21:19
 1/2 Dávid ***** válasza:

Önkéntességhez nem kell OKJ.

Pl én elvégeztem egy 2 hetes idősgondozó tanfolyamot, és fel is vettek fizetett alkalmazottnak. (önkéntesnek nem muszáj menni, inkább ajnálom a 4-6 órás munkaviszonyt)


Utána meg csinálhatsz egy OKJ-t, és a fizetésed a kétszeresére nő.


Ha más szakmát akarsz, pl pék-cipész-hentes, úgy nem hiszem, hogy kitanítanák azt neked ingyen.


Először találd ki azt, mihez lenne kedved.

2021. ápr. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Meg volt hirdetve az az állás, amire fölvettek? Szívesen dolgoznék 4-6 órában, csak arra gondoltam, hogy ha épp nem lennének olyan álláshirdetések, amiket keresek, akkor addig is "bekéredzkednék" valahova úgymond inaskodni. Tényleg kétszeresére nő a fizetés, ha van OKJ? Már kinéztem amúgy a tanfolyamot, nyár közepe felé végeznék, és akkor jó lenne majd gyakornokoskodni, akár ingyen is, és persze közben nézegetném a rendes állásokat is, ahol fizetnének. Csak attól félek, hogy nulla tapasztalattal sehova se kellenék.
2021. ápr. 22. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!