Túl sok lenne 4 fakt?

Figyelt kérdés

Eleinte 2 faktra jelentkeztem (rajz, matek), de az osztályfőnököm szólt, hogy szerinte simán bírnék még egy tantárgyat, ezért választottam még egyet (angol). Már 2 tantárgynál is éreztem, hogy többre lennék képes, de most 3-al is megvan ez az érzés.

A rajz az könnyű, egyedül a művészettörténelem, ami nehezebb, de szerintem menne.

A matek az eddig is ment, otthoni tanulás nélkül 5-re (=elég volt az, ami óráról megmaradt).

Az angol nagyjából 2 éve megy annyira, hogy otthon szintén nem tanulok, csak figyelek az órán és kitűnő (5) vagyok belőle.

Úgy érzem, hogy elbírnék még egy tárgyat, de félek is egy kicsit, hogy túlvállalom magam.


Először magyarra gondoltam, de az valószínűleg ütközne a matekkal (80-90% esély), és a magyar nyelv az annyira nem érdekel, inkább az irodalom, de a kettő egyben van.

A második gondolatom a német volt, de azt nem olyan régóta tanulom és nem megy úgy (és annyira nem is szeretem), de az angol mellett meg lehet jól jönne.

A harmadik gondolatom egy könnyebb tantárgy volt (tesi, ének, hittan), de egyik sem éppen a szívem csücske (talán a tesit szeretem a 3-ból a legjobban).

A negyedik az infó volt, mert azt a rajzzal együtt tudnám használni. Azért nem tetszik csak, mert nem abban az irányban mennénk, ami nekem kéne (programozás meg hasonlók, de nekem sokkal inkább kéne a különféle szerkesztő programok használata, de azt mondták, olyan is van benne)

Az ötödik gondolat (amit szinte, azonnal elvetettem) a maradék tantárgyakból 1 (kémia, fizika, biológia, föci). Egyedül a töri maradt, de nagyon vegyesek az érzéseim. Művtöri amúgy is kéne és nem áll (annyira) messze tőle, de egyértelműen nem a kedvencem (ahogy a rajznál is említettem, valószínűleg a művtöri fogja jelenteni a legtöbb gondot)


Nagyon hajlok az infóra vagy a tesire, de nem vagyok biztos benne, hogy jó ötlet 4. tantárgyat választani, de félek, ha nem teszem akkor megbánom, hogy nem használtam ki a lehetőségeimet (mert szerintem bírnám).


26-ig kéne eldöntenem (akkor van a határideje a kérdőívnek, ami alapján összeállítják a pontos órarendet)


Bocsánat, ha valamit értelmetlenül írtam, csak annyira tele van a fejem gondolatokkal, hogy nem érzem mikor beszélek/írok értelmesen és mikor nem. (többen is mondták már, hogy ismételjem el amit mondtam, mert nem értik). Nyugodtan szóljon bárki, ha valami nem tiszta!

Várom az őszinte véleményeket!


16L



#túl sok #továbbtanuláshoz
2021. ápr. 21. 13:43
 1/9 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem, hogy azért jelentkeznék ennyi faktra, mert még fogalmam sincs mi akarok lenni (csak az irány van meg nagyjából)

A túlvállalásra meg azért gondoltam, mert az osztályból akikkel eddig beszéltem mind 1 vagy 2 tantárgyat választottak. Az osztályfőnök mondta órán hogy nem érdemes 3-at vagy többet, mert általában le szokták adni, mert nem bírják, de nekem külön mondta, hogy szerinte bírnám a hármat (a harmadik, amit választottam nekem könnyű)

2021. ápr. 21. 13:49
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges ennyi tantárgy.
2021. ápr. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek, felesleges, keress valamit ami jobban érdekel, mint a többi és abba öld a feles energiád, ne égj ki rögtön az elején, lesz rá időd az egyetemen/életben. Nézz utána neten mindennek, ami érdekel és rájössz majd mi érdekel jobban/kevésbé, és akkor azokat veszed fel.
2021. ápr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szétaprózod így magad. Ha mégis akarsz valamit, talán az infó, mert az ott tanultak bárhol hasznosak lehetnek.
2021. ápr. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha siman megy, es nem megerolteto, nyugodtan. Tanulj, amit szeretnel, lehet valtani felevkor, ev vegen is, ha nagyon nem jon be valami. En biosz-kemia melle vettem fel angolt fel evig, de jartam magyarra es filozofiara is, nem volt "szetaprozodas", mert ezek chilles faktok, csak ugy, mint a rajz.
2021. ápr. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Inkább az infó. Matek infóval szinte bárhol el tudsz helyezkedni.

Szerintem teljesen felesleges 4 fakt. Orvosinál még oké 3,ha biztosra akarsz menni, de hogy főleg az egyik nyelv... Inkább nyelvvizsgához belőle! És fordítsd az idődet a plusz faktok helyett saját magad fejlesztésére.

2021. ápr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elmondod majd, végül hogy döntöttél? :D


/team felvett 3 faktot, de rögtön ad is le egyet/

2021. szept. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat a késői reakcióért de alig van időm

3 faktot vettem fel mert a rajz az "dupla" (rajz+ művtöri)

Meg végül nyert a suli angol tanfolyamot amire jelentkeztem

Így lett minden nap 9 órám (ezért se érek rá mindig)


Köszönöm a válaszokat utólag is!

2021. nov. 30. 17:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Hű, nem hangzik túl jól...


7-es vagyok, egyébként nekem is 2 fakt után mondták, hogy bírnám még, de brutálisan sok órám volt úgy, és pont olyanok, amire azért készülni/házit írni kell (magyar, matek). Úgyhogy év elején átgondoltam még 1x, és több okból kifolyólag leadtam a magyart, és hál' Istennek egyik legjobb döntésem volt, nem bántam meg, és nem us szakadok meg (annyira).


De kitartást neked, és kívánom, hogy elérd céljaidat!

2021. nov. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!