Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha nem tudok a...

Mit csináljak ha nem tudok a tanulásra fókuszálni ?

Figyelt kérdés
Egyszerűen ha neki állok tanulni nem tudok arra figyelni,minden másra figyelek csak arra nem. És végül mindig az van hogy nem tanulom meg mert egyszerűen nem tudom....

2021. ápr. 22. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Koncentráció, és fegyelem kellene.

Gondolom, azért nem figyelsz, mert nem érdekel, és semmi nem tud rávenni, hogy mégis érdekeljen a téma.

Nekem is meg kellett tanulnom dolgokat, amikről sejtettem, hogy soha a büdös életben nem lesz rá szükségem, de mégis megtanultam, mert kellett. Az már más kérdés, hogy viszonylag gyorsan, el is felejtettem.

2021. ápr. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Másold le. Használhatsz rövidítéseket, és visszaolvashatod az eredetit.
2021. ápr. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Próbálj meg bele játékot vinni. Ha mondjuk növényeket tanulsz olvass utána nézz róla képet ha lehet nézd meg élőben. Vagy ha az emberi testet akkor nézz utána nézd meg magadon azt a testrészt (mondjuk az izmokról tanultok nézd meg a te karizmod). Olyan környezeted legyen ami mellett öröm tanulni. Ha azt hallod tanulás ne az jusson eszedbe: Fúj a felére nincs is szükség...

hanem ez: Ez egy nem épp kellemes dolog de ezzel leszek okosabb így tudok majd elhelyezkedni egy jó munkahelyen. Fontos a tanulás az okoság nem száll a fejembe...

És még valami: Fekete csokiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Én szó szerint amikor fekete csokit eszek akkor leveszek a polcról egy könyvet és odafigyelve elkezdem olvasni mert nekem a fekete csoki az a tanulás, így ha nincs is kedvem tanulni akkor is kell. Minden tanuláshoz egyél egy kis fekete csokit és idővel az agyad a koncentrációhoz fogja kötni.

Kitartás a diák évek mindig nehezek. (a felnőtt élet is)

2021. ápr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Ez most lehet, hogy goromba lesz, pontozzatok le, de valaki magyarázza már el nekem, hogy hogy nem lehet tudatosan koncentrálni? Persze, nekem is van, mikor valami eszembe jut, de egyből feltűnik és ha tudom, hogy még sok a tanulnivalóm, nincs időm merengeni, akkor lezárom a gondolatot és egyből koncentrálok a tanulásra ismét. Ha olvasok valamit, akkor az alapból koncentrálttá tesz. Ha jegyzetelek valamit, az is, hisz annak is egy lényegi része az olvasás. Ha magolok valamit, azt folyamat mondom a fejemben vagy a valóságban is olykor, így szinten nem terelődhetnek másfele a gondolataim. Ebből kifolyólag ha ülök és gondolkodom a semmin, azt úgy teszem, hogy az agyam tisztában van vele, hogy csinálom. Ha épp egy kis szünetet tartok, akkor nézem tovább a falat, ha viszont nincs rá időm, akkor tudatosan abbahagyom egyből. Ez másnál nem így működik? Nem értem, hogy miért nem? Ha meg igen, akkor meg miért nem csinálja akkor ő is ezt? Tényleg nem belekötés csak nem értem, hogy hogyan tud úgy elterelődni az agyad, hogy fel sem tűnik.
2021. ápr. 26. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!