Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a "könnyebb...

Szerintetek melyik a "könnyebb" megcsinálni érettségin novellaelemzés,verselemzés vagy a versek összehasonlítás?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 23. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a novellaelemzést szeretem a legjobban, utána a verselemzést (ez a kettő egy feladatlapban nem fordulhat elő) és utolsó az összehasonlítás. A novellaelemzéshez semmilyen háttértudás nem kell csak a szempontok ismerete, amit kb 5 perc alatt memorizálsz és gyakorlással rögzítesz.


Közép érettségin nem adnak olyan novellát amit nem tud egy átlag ember értelmezni.

2021. ápr. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a novellaelemzés, én azt éreztem legkönnyebbnek, de pl. volt olyan osztálytársam, akinek meg a verselemzés ment nagyon jól és már előre mondta, hogy ő biztosan azt fogja választani.
2021. ápr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%

A kérdés értelmetlen, mert a magyar érettségin nem ezekből az opciókból lehet választani.

Egyébkét a könnyebb az, amelyiknek jobban tudod a kritériumait; ha a novellaelemzés kritériumait tudod, akkor az, ha a verselemzését, akkor az, ha meg az összehasonlításét, akkor meg az. Egyik sem nehezebb egyébként, csak mások a szempontok.

2021. ápr. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 3-as, 2017 óta egy műértelmezésből (novella- vagy verselemzés) vagy egy összehasonlító elemzésből lehet választani.


A versösszehasonlításhoz kell bizonyos mértékben az életrajz, ahogy a verselemzéshez is. A novellaelemzéshez viszont ez csak opcionális a befejezésben.

2021. ápr. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Akkor ezt rosszul tudtam, bocsánat, és köszi az infót.


Amikor én érettségiztem (2017 előtt pár évvel), akkor még érvelni is lehetett.

2021. ápr. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Most is kell érvelni, de az első részben vagy egy gyakorlati szöveget (hivatalos levél, kérvény, felszólalás), vagy egy érvelést kell választani, ami 120-200 szó és 3 érvet kell tartalmazzon.
2021. ápr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Novella. Nem tudok verset elemezni, szóval remélem, hogy jó lesz a novella. Nálunk egyébként a legtöbben ugyanígy gondolják, de azért hallottam egy-két embertől, hogy náluk az szoba sem jöhet.
2021. ápr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!