Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan szeparálja szét a...

Hogyan szeparálja szét a gyomrunk a folyékonyat és a szilárdat?

Figyelt kérdés

Nem értem...


Szóval elvileg amit eszel és iszol, az egy helyre megy: a gyomrodba.


Szóval a kérdésem: Hogyan szeparálja szét a gyomrunk a folyékonyat és a szilárdat?


Mert ugye amikor kagálsz, az szilárd, és amikor pisilsz, az folyékony.


De hogy kerül minden a helyére, és hogy távozik a megfelelő helyen?



2021. ápr. 24. 22:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A gyomorból a táplálék továbbmegy a belekbe. A belek felszívják belőle a vizet és a tápanyagokat. Ezek a vérkeringésbe kerülnek. A maradékból, ami nem szívódik fel (rost, epefesték, stb.), abból lesz a kaga.


A pisit a vese csinálja oly módon, hogy az anyagcserefolyamatok bizonyos melléktermékeit és a szervezetben feleslegessé vált egyéb anyagokat eltávolítja a véráramból valamennyi vízzel együtt.


Szóval igazából két külön rendszerről van szó.

2021. ápr. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A gyomrodban csak ideiglenesen tartózkodik minden, onnan megy tovább ki-ki a maga helyére. Zsírok nagy része az epébe, májba a méreganyagok (ezek a kiválasztószervek) miközben a hasnyálmirigy különböző enzimekkel segíti a bevitt táplálék molekulára bontását. Aztán halad tovább amit lenyeltél a vékonybélbe, itt történik a vízvisszaszívás, majd innen a vastagbélbe és végül a végbélbe. Mindeközben a folyadékokkal a vese foglalkozik, folyamatosan szűri nem csak a bevitt folyadékot, de a véredet is. A felesleg kerül a húgyhólyagba és végül a húgycsőbe. Próbáltam nagyon egyszerűen leírni, ezt az igen bonyolult folyamatot.
2021. ápr. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen emberek, már napok óta nem tudtam aludni emiatt az egzisztenciális probléma miatt.
2021. ápr. 25. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!