Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ad valaki magánórákat? Tapaszt...

Ad valaki magánórákat? Tapasztalatot cserélnék?

Figyelt kérdés
Azok a magántanítványok, akik lelkesek, heti több alkalommal is szeretnének járni, sikereket fognak elérni? Angol nyelvórákról van szó. Kezdőket tanítok épp. Van nyelvtehetségük is. Hobbiból tanulnak.Reálisan fel tudom őket hozni középfokra egy év alatt, heti 2 órában? Mik a tapasztalataitok?

2021. ápr. 25. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy kéttannyelvű tagozat nyelvi előkészítő osztályában heti 15-20 órában tanulnak nyelvet és így jutnak el teljesen kezdő szintről középfokra egy év alatt...

Heti kettő nagyon kevés szerintem teljesen kezdőről, még a legtehetségesebbeknek is. Akkor van esély, ha minden szabadidejükben angollal foglalkoznak: filmeket, videókat néznek, játszanak, olvasnak stb. De ahhoz, hogy erre egyáltalán képesek legyenek, kell legalább egy B1 szint és onnantól beindulhat az önképzés is a nyelvórák mellett...

2021. ápr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért azt is hozzá kell adni, hogy egy kéttannyelvű képzésben 10fős csoportokban tanulnak a diákok. Így egy picit azért le lehetne abból csípni ha egyedül lennének, de azért én sem tartom valószínűnek az egy évet ilyen óraszámmal
2021. ápr. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Szabadidejük kevés van, viszont nagyon sok angol nyelvű tartalommal találkoznak. Az egyikük ösztönösen tanulta eddig a nyelvet.Tehát nem tanulta, csak ráragadt nagyon sokminden. Most 1 hónap után ott tart, hogy képes bár hibásan, de kommunikatívan, folyékonyan beszélni percekig. Ritkábban előforduló szavakat is mondogat.


A másik nagyon jó nyelvtanos, viszont nehezebben jegyzi meg a szavakat egyelőre. Főleg a nyelvtani helyesség köti le az érdeklődését.


Hány órát kellene venniük szerinted, hogy gyorsabb legyen az eredmény? Heti 3 még beleférne mindenkinek. Milyen szintre jönnének fel így egy év alatt? A2 reális lehet?

2021. ápr. 25. 17:30
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért egy nyelvvizsga nagyon sok tényezőből tevődik össze. Írott szövegértés, fogalmazási készség, nyelvhelyesség, hallott szövegértés, beszédkészség... Ezek egy része nem is nyelvtudástól függ, ha valakinek magyarul sincs ötlete, hogy hogyan írjon meg egy levelet, akkor angolul sem lesz. Szóval ez soktényezős, szerintem nincs egységes recept....

Van, aki írásban jóval magasabb szintre jut el, mint szóban, vagy éppen fordítva... nem hiszem, hogy előre be lehetne lőni egy konkrét célt mindenkinél X idő alatt. Ráadásul ahhoz már kell valamilyen nyelvtudás, hogy a konkrét nyelvvizsga-feladatokon lehessen gyakorolni... onnantól már látható (százalékosan), hogy hol tart.

2021. ápr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Csak nekem célom a nyelvvizsgájuk :) Ők pusztán hobbiból tolják. Viszont jó lenne, ha meglenne a papír is. Köszi a választ amúgy.Én is úgy látom, hogy az anyanyelvi készségek nagyon meghatározóak ilyenkor.


Az IELTS vizsgára gondoltam amúgy, amire szívesen készíteném őket. Én azt csináltam évekkel ezelőtt, és emlékeim szerint jó beszélőkével gyerekjáték volt. Náluk ez a fajta készség rendben van eléggé.

2021. ápr. 25. 19:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért hadd döntsék el maguk a tanulók, hogy akarnak-e nyelvvizsgázni és ha igen, akkor melyiken... Ne magadból indulj ki, mindenkinek más jön be! Nálunk még családon belül sem egységes, hogy kinek milyen nyelvvizsga fekszik inkább...
2021. ápr. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Persze, nyilván. Viszont a vizsgára készülés is jó gyakorlási lehetőség.

Nem fogom nyomasztani őket ezzel természetesen.

Neked amúgy személy szerint melyik jött be, és miért, ha megkérdezhetem?

2021. ápr. 25. 20:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem Origo, mert én fordításban vagyok erős, a lányom viszont Telc-et csinált, mert ő meg nem szeret váltogatni a nyelvek között, egynyelvűt szeretett volna mindenképp. (Neki már megvan a B2, én még készülök. :) )
2021. ápr. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A Telc nekem is szimpi :) Köszi a tippet :)
2021. ápr. 25. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!