Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az elte btk-n jártam 4 félévet...

Az elte btk-n jártam 4 félévet ki (a mostani a negyedik), és sajnos csak most jutottam el odáig, hogy ott akarom hagyni. Valakinek tapasztalat erről? Vissza kell fizetnem a 4 félévet?

Figyelt kérdés
Tudom, eléggé késő 4 félév után, de sajnos eddig áltattam magam, hogy jó lesz ez, de nem. Sok helyen néztem, de nem találtam pontos választ arra, hogy ha kiiratkozom, de szeptembertől folytatom a tanulmányaimat, csak egy másik karon beül, akkor vissza kell-e fizetnem azt a 4 félévet? Valaki tudja? Illetve, hogy a kiiratkozás menete hogyan zajlik és mikor érdemes elkezdeni?

2021. ápr. 22. 10:09
1 2
 1/11 anonim válasza:
37%

Szia!

Szerintem mostmár maradj ott végezd el!:)

Hidd el jó lesz próbálj meg egy kicsit más mentalitással nézni az egész szakra!

Es ha utána valami mást még szeretnél ott a mesterszak vagy valami jó kis felnőttképzés és még diplomád is lesz!:)

2021. ápr. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem is végezd el már nincs sok hátra belőle amúgy milyen szakon tanulsz?
2021. ápr. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Nem kell visszafizetned.
2021. ápr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Ha allamin voltal es nem fejezed be nem 4 hanem 2 felev tandijat kell visszafizetni.


Nekem is igy volt anno, szinten elte btk.

2021. ápr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Elozo vagyok, mindegy hogy ujrakezdesz e masik szakot a felet vissza kell fizetni, de ha ujra tanulni kezdesz kerhetsz haladekot azt hiszem ( nem tudom most hogy van oszinten szolva)


En elte btkrol mentem at elte ajk-ra es fizettettek velem mint a katonatiszttel, mivel allamin voltam.

2021. ápr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%

3-as vagyok

Nem tudom miért lettem lepontozva, NEM kell visszafizetni. Nemrég változtatták meg ezt, ezért lehet, hogy sokan nem tudnak róla csak nem tudom akkor miért nem néznek utána vagy miért pontoznak le kapásból. A lényeg az, hogy az új rendszerben elvégzett félévenként 120 napot kell ledolgozni x éven belül. Ha ezt nem vállalod vagy nem teljesíted, akkor lehet / kell fizetni (de akkor is csak az elvégzett félévek tandíjának a felét). Ha továbbtanulsz, akkor kapsz haladékot arra is, hogy később ledolgozd.

2021. ápr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Kuldenem az Oktatasi Hivatal erre vonatkozo reszet a JELENLEGI helyzetrol . #4es vagyok


“ 4. Tudnivalók a magyar állami ösztöndíjas finanszírozású képzés feltételeiről


Az állami ösztöndíjas hallgató kötelezettségei

A magyar állami ösztöndíjas hallgató köteles


 az adott képzésen legfeljebb a képzési és kimeneti követelményekben meghatározott képzési idő másfélszeresén belül megszerezni az oklevelet (úgynevezett oklevélszerzési kötelezettség), ÉS


 az oklevél megszerzését követő húsz éven belül az általa magyar állami ösztöndíjjal folytatott tanulmányok idejével megegyező időtartamban hazai munkaviszonyt fenntartani (úgynevezett hazai munkaviszony-fenntartási kötelezettség), TOVÁBBÁ


 visszafizetni az igénybe vett magyar állami ösztöndíj összegének 50%-át, ha nem szerez oklevelet a fent leírt határidőn belül, ILLETVE


 visszafizetni az igénybe vett magyar állami ösztöndíj teljes összegének a hazai munkaviszonyban eltöltött napok számának arányában csökkentett összegét, ha az oklevél megszerzését követő húsz éven belül nem tart fenn hazai munkaviszonyt a magyar állami ösztöndíjas tanulmányaival megegyező időtartamban. Lásd Nftv. 48/A-48/S §-ok.”

2021. ápr. 23. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Itt le van írva....

[link]

2021. ápr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Leegyszerusitve. Ha 4 felevet jartal az 4x5 honap amit le kell dolgozz x idon belul, maskepp vissza kell fizetned a tandij 50%at. Ha most lmesz egy masik alapkepzesre ami mellett nem tudsz rendes bejelentett munkat vallallni akkor buktad hogy idoben dolgozz annyi idot , mint amennyit kell.
2021. ápr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szóval ha 4 félévet jártam félévente 300000 a díj, akkor összesen 1200000-rel lógok és annak a felét kell visszafizetnem akkor is ha új szakot kezdek? Bocsi hogy hülye vagyok, kicsit összezavarodtam a válaszoktól, valaki kedves ember ha ezt még megválaszolná annak hálás lennék.
2021. ápr. 27. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!