Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mekkora hátrány 'csak' egy...

Mekkora hátrány 'csak' egy bsc diploma?

Figyelt kérdés

Ha minden jól halad hamarosan szerzek egy bsc diplomát programtervező informatikából. A kérdésem az hogy ezzel a munkaérő piacon mekkora hátrányban vagyok olyanokkal szemben akik msc vagy Phd-t szereztek. Munkatapasztalatom már van (nem csak a szakmai gyakorlat), de nem tudom megéri-e továbbtanulnom.


Bsc-n is az az érzésem volt, hogy ránk erőltetnek 40 éve kihalt technológiákat amit online nem lehet fellelni, ha rákeresek az előadó könyve az első találat, nem tanulok semmi hasznosat csak követem a kijelölt utat... vagy telefonkönyv kódot magolj be (assembly volt, de olyankor amikor még C kódot se tudtunk írni) és visszakérték betűre. Ha nincs a diplomák között lényegi különbség, nem 'korlátoz' hogy 'csak bsc' diplomával rendelkezem legszívesebben nem csinálnám, a félelmem az hogy lesz egy pont ahol megállít a magasabb diploma hiánya.


Nem az egész egyetemre értem hogy nem tanít hasznosat, de rengeteg olyan órám volt ahol az volt a lényeg hogy egy definíciót mondjak vissza és nem az hogy értem/tudom-e használni. Inkább azt mérte sok vizsga hogy tudok-e alkalmazkodni.



2021. ápr. 26. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Semennyire nem hátrány. Vannak területek (adattudomány stb.) ahol kell a mesterszak, de átlagos szoftverfejlesztőnek bőven elég a BSc.
2021. ápr. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát én azt tudnám ajánlani, hogy valami levelezőn vagy esti képzésen folytasd, de már inkább a munkádra koncentrálj, mivel perpillanat nem lesz nagy hasznod az Msc hiányából, de a későbbiekben, még lehet, hogy hasznos lesz.
2021. ápr. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Msc később egy fontosabb senior álláshoz lehet pl hasznos egy nagyobb céghez, mert azzal tudod jelezni, hogy biztosan vannak mély elméleti ismereteid az adott területről a munkatapasztalatod mellett. Mivel senior-ként sok mindent elronthatsz egy nagy cégnél és így pl nagy technical debt-et okozhatsz nekik akár egy rossz döntéssel is.

Na meg persze gondolom tudod, hogy sok féle munka van az informatika világán belül és van olyan, ahol msc elengedhetetlen, pl data science.

2021. ápr. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Én a helyedben megcsinálnám az MSc-t, amíg még benne vagy a tanulásban. Évek múltán már nagyon nehéz lesz visszazökkenni, pláne munka esetleg család mellett. Azt pedig sosem lehet tudni, mikor lenne rá szükséged. Szerintem csináld meg, csak nyerhetsz vele!
2021. ápr. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A személyes véleményem, hogy a teljes egyetemi képzést az MSc jelenti. A BSc olyan mintha abbahagynád a felénél.

Ez nem azt jelenti, hogy mindenképpen hasznod lesz, ha megcsinálod a mesterképzést, de a teljes képzést az jelenti.

2021. ápr. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. válaszoló vagyok. Bizonyos szakok esetében (villamosmérnök, gépészmérnök, pszichológus stb.) teljesen egyetértek az 5. válaszolóval, az egyetemi képzés = 5 év, mesterszak.


A saját alapszakommal (marketing) kapcsolatban azonban például az a helyzet, hogy (1) a marketinges állásokban 100%-ig helytállsz a sima BSc-vel is (2) a marketinges MSc-t szétoffolják azok az emberek, akik nem marketing alapszakkal jönnek a szakra, hanem mindenféle mással, így nekik nulláról kell tanítani az alapokat. Így a marketing mesterszak például teljesen redundáns egy marketing alapszakosnak. => Például ebben az esetben jobban jársz, ha valami teljesen más mesterszakra mész, pl. ellátásilánc-menedzsmentre (ami meg emiatt a logisztika alapszakosoknak válik redundánssá, és így ők mennek pl marketing mesterszakra... el van cseszve az egész).


Namost nem tudom megítélni, hogy a programtervező informatika mesterszakja mennyire redunáns az alapszakhoz képest, de azt tudom, hogy tucatszámra ismerek szoftvermérnököket progmat/proginfó alapszakkal.


A másik meg, hogy jelenleg külföldre járok data science mesterszakra, és ezt javaslom neked is átgondolni, hogy nem érdemesebb-e egy normális külföldi mesterszakra járni később (data science, ML/AI, cyber security stb.), és inkább előbb elmenni dolgozni.


Abban amúgy van azért igazság, hogy pl. Németországban jobban mutat egy MSc az önéletrajzodban, így ha német multinál kötnél ki például (ami azért adja magát, sok a német cég Magyarországon), akkor tényleg jobban jársz egy MSc-vel.


Csekkold a tanrendet, miket tanítanak.

2021. ápr. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát!


#2 Igen ez volt a terv csak sajnos nálunk nincs levelezős MSc, ezért gondolkodtam el azon, hogy megéri-e kimenni az életbe és tapasztalatot gyűjteni, minél többet vagy koptatni még az iskolapadot, és 'megszokni/túlélni' néhány órát, amiről tudom, hogy egykézzen megszámolható az az embermennyiség aki még használja a technológiát, nyelvet a világon...

Nem a tanulással van a bajom, hanem azzal hogy nálunk (BSc-n biztos) ezek az emberek veszik legszigorúbban a számonkérést és maguk belátják, hogy használni nem fogjuk tudni soha.

2021. ápr. 29. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!