Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Széchenyi István Egyetemen,...

Széchenyi István Egyetemen, mérnökinformatikán mennyire hátrány?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mérnökinformatika szakon kezdek Győrben, elvileg mindent az alapoktól tanulunk. Nekem van egy egész jó informatika középszintű érettségim, meg a matekkal sincs bajom, de programozni sosem tanultam. Nem tudnék egy egyszerű programot se megcsinalni jelenleg, mert nem tanultuk. Nagy hátrány ha az egyetemen kezdem el tanulni?

Plusz lattam, hogy (talán a 3. vagy 4. félévben) lesz fizika. Utoljára 10. osztályban tanultam és nem túl magas szinten. Ez nagy gondot okozhat később?



2017. aug. 30. 22:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is ott kezdek szintén informatika szakon, nekem anno azt mondták, hogy nem hátrány, ha nem tudsz programozni ha oda kerülsz, mert az elején kezdik.

Az hogy középiskolában mivolt nem igazán lesz mérvadó.

2017. aug. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is a SZE-n kezdek mérnökinfón.


Az alapoktól tanítják a programozást (pontosabban algoritmusok és adatstruktúrák lesz első félévben), de elég gyorsan a tempó , mivel ez nem nyelv, csak az alapozás a C-hez és más nyelvekhez majd.


A programozás lényege, hogy egy különleges, máshoz nem hasonlítható gondolkodási módot sajátíts el. Ha ez meg van, utána lehet igazából programozni. Enélkül csak szenvedés az egész.

Erre magadnak kell rájönnöd, sokaknál ez nincs meg, ezért ez a legbuktatósabb tárgy minden közül.

Alapvetően egy-két feladat van ZH-n, ami komplikált.

Van ahol jegyzetet is lehet használni, de nem lesz időd lapozgatni, max a szintaktikára tudsz ránézni. De a megoldást nem tudod/nem lesz időd kikeresni.


A középsulis informatikának nincs köze az igazi informatikához.

Amit ott tanítanak, az max a titkárnő-képzőbe jó, a Word, Excel és társai. Még az adatbázis se SQL-ban van ott.



Nyilván ez hátrány, azokkal szemben, akik tudnak programozni.

De csak rajtad múlik, sikerülni fog-e a ZH-d. Nem lehetetlen dolog.

A programozás I-II. kötelező jegyzet nincs 500 oldal se.

2017. aug. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznos volt mindkettő!

Az órarendet nézve láttam a Számítógépek működése nevű tantárgy elég sok kreditet ér. A neve nagyon egyszerűnek tűnik, de gondolom ennyi kreditért egy szivatós és nehéz tantárgyunk lesz. Miket foglal magába?

2017. aug. 31. 00:19
 4/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok....Konkrétan nem tálaltam meg ennek a tárgynak a tematikáját, de szerintem a tárgy neve magába foglalja a tartalmát, a számítógép működési elveiről lehet talán szó :D korábban volt hasonló nevű tárgy, ott körülbelül ez volt a leírás lényege...azt hogy szivatós lesz e nem sokára megtudjuk :)
2017. aug. 31. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Algortimusok és adatstruktúrák (hiv. jegyzet + ppt):

[link]



Számítógépek működése avagy számítógépek architektúrája: (hiv. jegyzet)

[link]

2017. aug. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Fizika kimaradt:

[link]

2017. aug. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget és a linkeket!:)
2017. aug. 31. 11:59
 8/12 anonim válasza:
hali , enis most kezdek es enis elegge aggodok ugyanez moatt + algoritmusokbol aki tanart kaptam az elvileg eleg szar gyakorlatokat tart markmyprofessor alapjan
2017. aug. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
0%

A fizika miatt ne aggódj, úgysem lesz meg elsőre...

Ha középsuliban 4 évig tanultál volna fizikát, nagy valószínűséggel akkor se lenne meg. Így meg aztán főleg... De nem baj, majd a tárgy másodszori (meg harmadszori) felvételekor már jobban fog tetszeni. Az a lényeg, hogy feladatokat tudj megoldani, mert az ér sok pontot zh-n és vizsgán. De elsőre úgyse lesz lövésed se hozzá.

2017. szept. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
ha sokáig nincs meg a tárgy akkor nem küldenek el az egyetemről?
2017. szept. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!