Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen az egyetemi élet? Tapa...

Milyen az egyetemi élet? Tapasztalatok? Mit szerettek benne és mi a negatív oldala(ha van)?

Figyelt kérdés

Honnan van pénzetek rá?

Hol laktok?

Kaptok valamilyen féle támogatást az egyetemről?

Milyen volt az első év?

Mennyi idő volt, míg megszoktátok?



2021. ápr. 27. 21:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Milyen az egyetemi élet?

Nagyjából mint a gimis, csak mégis sokkal szabadabb, egyben felelősségteljesebb.


Mit szerettek benne és mi a negatív oldala(ha van)?

Pozitív: nagyobb szabadság, felnőttként kezelnek többnyire.

Negatívum: eddig minden félévemben volt heti 1-2 nap, mikor 8-20ig az egyetemen voltam (online is). Plusz a felelősség időnként kellemetlenségekkel jár együtt.


Honnan van pénzetek rá?

Államis vagyok, nincs tandíjam. Azt megengedhetik maguknak a szüleim, hogy ne kelljen a létfenntartásért dolgoznom, tehát így ingyen van az egyetem.


Hol laktok?

Otthon.


Kaptok valamilyen féle támogatást az egyetemről?

Igen, többféle (2-3) ösztöndíjat a tanulmányi átlagom, illetve a plusz teljesítményem alapján (egyiket sem szociális helyzetre, mindért megdolgoztam).


Milyen volt az első év?

Új, érdekes, izgalmas - aztán elvitte a covid a második felét, szóval azóta semleges.


Mennyi idő volt, míg megszoktátok?

Mondjuk 3-4 hét.

2021. máj. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Milyen az egyetemi élet?

Sajnos fogalmam sincs. Egy kis ízelítőt kaptam ősszel, az tetszett, remélem a jövőben még is tudom élni.


Mit szerettek benne

Azt tanulom amit szeretnék, olyan emberekkel, akik szintén azt szeretnék tanuluni. Hosszú a hétvégém, korrektek a tanárok, egyszerűen minden nagyon szuper.


és mi a negatív oldala(ha van)?

Most online van, de ez nem az egyetem hibája.


Honnan van pénzetek rá?

Államis vagyok, eddig nem dolgoztam, a szüleim támogatnak. Jövőre már tervezek dolgozni, de első évben még nem mertem.


Hol laktok?

Normál esetben koliban, most otthon.


Kaptok valamilyen féle támogatást az egyetemről?

Igen, helyi bérletet kaptam. (Meg a koli is valamennyire támogatás, de azt én érdemeltem ki a felvételi pontszámommal)


Milyen volt az első év?

Ez az első év, tehát online. De a szeptember-november szuper volt.


Mennyi idő volt, míg megszoktátok?

Nehéz megmondani. Mire megszoktam, már mehettem haza és szokhattam azt újra. Mármint az új életet új várossal. A tanulás sokkal könnyebb volt, mint számítottam rá. Rengeteget ismételtünk. Most azért már akad nehézség, de teljesíthető.

2021. máj. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!