Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes pszichológusnak menni?

Érdemes pszichológusnak menni?

Figyelt kérdés

Jelenleg az egyetemen gyógyszerésznek tanulok, de mindig is érdekelt a pszichológia is.


Szerintetek egyetem után érdemes lenne levelezőn, munka mellett egy teljesen másik szakot is elvégezni? Tudnám ezt a két diplomát együtt valahol érdemlegesen hasznosítani...vagy hülye ötlet és csak felesleges macera, mert semmi előnyöm nem származna belőle az életben?


Vagy inkább érdemesebb lenne a saját szakmámban fejlődni tovább (pl:PhD)?


Előre is köszönöm szépen az értelmes válaszokat!


L/23



2021. ápr. 28. 02:18
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Milyen értelemben érdemes?


Mert ha a kereset számít akkor érdemes.


Ha ez érdekel téged és szívesen csinálnád akkor pláne érdemes. Elvégre az a cél, hogy a munkádban örömödet leld. Én ajánlom, h csináld meg. Nem késő még. Az egyik haverom 30 évesen kezdte a mérnökit és élete legjobb döntése volt.

2021. ápr. 28. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
A gyógyszerész nagyon jó diplomát ad, míg a pszichológusból túlképzés van. A gyógyszerészetet viszont sokkal nehezebb elvégezni, mint a pszichológiát. Szerintem ha elvégzed a gyógyszerészetet, nem lesz szükséged pszichológiára. De ha kedved meg időd van persze gyógyszerészet után elvégezheted ezt is, de nyomában sincs a megszerzetz GYTK-s diplomádnak.
2021. ápr. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem, ha tényleg ez az álmod, érdekel és szeretnéd, megvannak hozzá az anyagi lehetőségeid, akkor érdemes belevágni.

Egyébként az nem igaz, amit az utolsó írt, hogy túlképzés van, mert bár sokan jelentkeznek pszichológiára, nagy a lemorzsolódás és képzés hosszúsága, valamint költséges volta miatt kevesen jutnak el addig, hogy tényleg praktizáló pszichológusok lesznek.

2021. ápr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
Ha ez az álmod, akkor érdemes. Két diplomával a kereseted is magasabb lesz, ami szintén érdemes, azonban én nem tudok olyan munkakörről, ahol mindkét diplomádat hasznosítani tudod, ilyen szempontból nem éri meg. Nagyon távol áll a két tudomány egymástól.
2021. ápr. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Nyugodtan jöhetnek még vélemények!!! 😊


Nagyon szeretem a gyógyszerészetet is, nagy álmom volt mindig❤.

A pszichológia meg nagyon érdekel, csak ugye nem általános orvosin vagyok, hogy aztán pichiáter lehessek...ezért érdekel, hogy van-e olyan irány/szakterület/munkahely, ahol hasznosítani tudnám ezt a kettőt együtt. Természetesen az sem mellékes, hogy mennyi lenne a fizetésem, ha anyagilag nagyon nem lenne értelme, akkor inkább a saját szakmámból hoznám ki a maximumot.

2021. ápr. 28. 11:52
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

Gyógyszerészként sokkal jobban fogsz keresni.

Ezerszer könnyebb GYTK-s diplomával elhelyezkedni, mint pszichológiával. A gyógyszerésznek egyedülálló, pótolhatatlan diplomája van, míg a pszichológus helyébe bármikor léphet pszichiáter.Pszichológiából tényleg túlképzés van. Illetve ha jó képességű vagy, akkor már célszerű inkább pszichiáternek tanulni, mert az mindenre jogosult, amire egy pszichológus is, sőt beszélgetéseknél komolyabb esetekhez pszichiátriai segítségre van szükség.De mivel GYTK-n vagy, nem orvosin, így én is azt javaslom, hogy elsődleges a gyógyszerész pályafutásod legyen, aztán kedvtelésből elvégezhetsz egy pszichológiát is. Kevesebb energia, mint a gytk, hidd el ;)

2021. ápr. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Esetleg diploma után pszichofarmakológia?
2021. ápr. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
vagy kórházi gyógyszerész, beteg ágyak mellé is mennek, mármint egyre jobban kiépül
2021. ápr. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én maradnék a gyógyszerész vonalon, abban is van bőven potenciál :) .
2021. máj. 1. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
44%

Pszichologia tucatszak es csak akkor eri meg ha az 5 ev utan neg valaki szakpszichologusnak tanul.

Egyebkent meg mehetsz munka/iskolapszichologusnak sz@r fizetesert.

A sajat praxist meg fel kell epiteni ugyebar..

2021. máj. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!