Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem információkat...

Tudnátok nekem információkat adni az októberi érettségivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Angolból és történelemből szeretnék a 2021/2022 tanév októberében előrehozott érettségit tenni. Az előbbiből középszintet az utóbbiból emeltet. (Azért döntöttem így, mert úgy gondolom, hogy majd májusban jobban oda tudok figyelni, tanulni a maradék tantárgyaimra, főleg, hogy a magyarból is emelt szintre készülök.) Azonban itt jön a bökkenő, mivel az iskola semmilyen tájékoztatást nem ad, mindig tologatják a válaszadást a 11.-nek, hogy hogyan is működik ez. Szétnéztem az Oktatási Hivatal oldalán is, de nem találtam azt, amit kerestem. A kérdéseim a következők:

Mikor kell/ajánlott jelentkezni az őszi érettségire?

Az a szóbeli tételsor töriből, amit év elején tettek közzé, az érvényes az őszi érettségire is?

Ha rosszul sikerülnek/ sikerül az egyik, akkor lehet májusban javítani?

Elég butyuta kérdések, de semelyik érintett személy sem válaszolt rájuk. Köszönöm szépen, ha időt szánsz a kérdésre.



2021. ápr. 28. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy csak nyelvből lehet előrehozott érettségit tenni.
2021. ápr. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Csak nyelvből, informatikából és 10.-ben lezáruló természettudományi tárgyakból mehetsz előrehozottazni.


az őszi érettségi jelentkezés június 15 után, szeptember 5-ig tart, az iskoládban kell leadni és a papírt is az iskolád adja.

Az érettségit valószínűleg nem a sulidban fogod írni, hanem központban és a szóbeliden sem a saját tanárod lesz.


minden érettségire más az érvényes tételsor, nem nagyon szokott változni, de meg kell várni (bár nem mehetsz töriből emeltezni, úgyhogy ez most nem lényeges.)


a közepet szintemelővel javíthatod, tehát emelt angolra elmehetsz májusban, középre még egyszer nem. Ha egyből emeltezel azt sem tudod javítani májusban, először a 12. végi érettségi utáni vizsgaidőszakban, tehát 2022 októberében tudsz javító érettségit tenni.

2021. ápr. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mikor kell/ajánlott jelentkezni az őszi érettségire?

Augusztus végén nyílik meg a jelentkezés. Szept. 5. a határidő. Töriből nem mehetsz előrehozottra, ahogy már leírták. Angolból egyúttal osztályozóvizsgára is jelentkezel ezzel, amit a vizsgaidőszak kezdetéig kell letenni, és az lesz a 12-ikes jegyed.


Az a szóbeli tételsor töriből, amit év elején tettek közzé, az érvényes az őszi érettségire is?

Tételsort nem tehettek ki, csak témaköröket. Ugyanabban az iskolában ugyanaz érvényes, másikban másik, Valószínűleg másikba fogsz menni, mert kevés iskola rendez őszit.


Ha rosszul sikerülnek/ sikerül az egyik, akkor lehet májusban javítani?

Igen, szintemelővel.

2021. ápr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!