Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki francia romanisztika...

Ha valaki francia romanisztika szakon végez, akkor onnan hova lehet menni? Mi lehet belőle?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 29. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Amit csak akarsz. Betolsz mellé egy kereskedelem és marketinget vagy turizmus vendéglátás szakot szombati levelezőn, és foglalkozások széles skálája nyílik meg előtted. Cserébe viszont okos és művelt leszel, otthon leszel a francia nyelvben, kultúrában, irodalomban. A nemzetközi gazdálkodás (azaz külkereskedelem) is tökéletesen illik hozzá.
2021. ápr. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%
Sehová, mert nem létezik ilyen szak. Nem tudom hol találtad.
2021. ápr. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
2. Gondolom a romanisztika (francia) szakra utal, de ezt nyilván te is kitalálhattad, csak szívózol.
2021. ápr. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%

Rákerestem és nem létezik már ilyen szak, helyette van sima francia alapképzés és francia irodalom és művészetek mesterképzés.


A romanisztika az újlatin nyelvekkel foglalkozik, nem csak a franciával.

2021. ápr. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

Akkor keress rá még egyszer, az összes BTK romanisztikának nevezi az újlatin nyelvek és kultúrák szakot, mondom hogy csak kötözködsz.


[link]

2021. ápr. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%

Igen, amit te küldtél 2017-es. Ezért mondtam, hogy ilyen szak nincs már, mert nincs. Van helyette újlatin nyelvek és kultúrák, valamint ennek a mesterképzésében lehet külön francia irodalom szakra járni.


[link]


A kérdezőnek:

Ha oda mész, akkor valószínűleg francia nyelven, irodai/adminisztratív munkát fogsz végezni, vagy ugyan ezt, csak magyarul. A turizmus tényleg jó ötlet, oda alapból két idegen nyelv ismerete szükséges, a nemzetközi gazdálkodáson is.

2021. ápr. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mire gondolsz az alatt, hogy “hova lehet menni”? Továbbtanulásra vagy munkára?
2021. ápr. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Munkára
2021. ápr. 29. 13:24
 9/9 anonim ***** válasza:
88%
Egy ismerősöm hasonló különleges nyelvvel egy multinál helyezkedett el, szerintem különböző nemzetközi cégeknél mindig várják az olyan embereket, akik ritkán beszélt nyelven tudnak.
2021. ápr. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!