Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Te/gyereked az online oktatást...

Te/gyereked az online oktatást szereti jobban, vagy a rendeset? Miért?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 29. 10:03
A kérdező szavazást indított:
Online jobb!
Rendes jobb!
Mindegy, jó mindkettő.
Egyik sem jó.
23 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kicsit vegyes.

Előadásokat könnyebb online, azt érzem, hogy a többiek duruzsolása nem tereli el a figyelnem, rettentőjól tudok jegyzetelni. És végre fellehetett venni az előadást, hasznosabb volt visszanézni, mint a hangjegyzet, kevésbé legalális módon

(Persze szünetekben igényelném a személyes találkozást, az valamennyire kompenzálva van azzal, hogy írunk)

Gyakorlatokat viszont szenvedés online tartani.. Jelenleg elektroterápián vannak olyan félelmeim, hogy a gépet se tudom beállítani, mert nem láttam, nem tapogattam körbe és nem gyakoroltam. Az online gyak, olyan volt kb mint egy előadás.

Ha lehetne, akkor a jövőben jó lenne ha lenne választási lehetőség, hogy előadáson online vagy személyes formában jelenünk meg. Szerencsére erre nyitott az egyetem is.

De azt nagyon sajnálom, hogy ebben a félévben egy gyakorlati óránk volt, így teljesen lemaradtnak érzem magam az előző évfolyamokhoz képest. (Ősszen betudtunk menni majdnem végig gyakorlatokra)

2021. ápr. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
95%

Mindenki tudja, akinek van gyereke, vagy tanár, hogy kb olyan, mintha nem is lenne oktatás, főleg általános iskolában. Az oktatási rendszer egyszerűen nincs erre felkészülve.


1. Hiányoznak a tárgyi eszközök mind tanári, mind diák oldalon

2. Az a minimum lenne, hogy az összes tárgy összes anyagához jó minőségű oktató videókat kellett volna a kormánynak készíttetnie már régen

3. A tankönyvek nagyrészt fent vannak PDF-ben, ez pozitív

4. … de kellenének még online tanuló platformok tesztekkel stb. (mint a Coursera, Udacity vagy edX)

5. A tanárok nincsenek erre kiképezve


Szóval elvileg jó is lehetne, csak erre komolyan fel kellett volna készülnie az oktatási rendszernek, ami nem két hónap munkája. És még így sem tették meg azt, amit megtehettek volna.


Ilyen körülmények között az online oktatás mintha nem is lenne, olyan vacak. Egy katasztrófa.

2021. ápr. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!