Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szülők! Mi a tapasztalatotok...

Szülők! Mi a tapasztalatotok a gyerekeitek online oktatásával kapcsolatban? Működik a dolog?

Figyelt kérdés
Mi a jó benne és mi a rossz?
2021. ápr. 2. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
A rossz, hogy ellustul a gyerek. A jó... hát nem tudom. Nyugodtabb, nem kell korán kelni. De inkább keljünk korán és legyen iskola.
2021. ápr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A tanárok ugyanúgy tanítanak így is? Elmondják az anyagot? Adnak fel feladatokat? Van házi ellenőrzés, számonkérés?

2021. ápr. 2. 22:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy tizedikes és egy másodikos gyerek apja vagyok. A gyerekeim két különböző suliba járnak. Mindkettőben jóval kevesebb tanóra van megtartva, mint a jelenléti oktatásban.

10-es gyerekem egy elitgimnáziumba jár. Napi 2-3 tanóra van megtartva. Jóval kevesebb a megtanulandó tananyag. A házikkal hamar végez és ötösöket kap érte. A számonkéréseket látom. Sajnos használja a googlet, az egyetemista barátját, és az osztálytársait. Tisztességesen nem írt dolgozatot november óta. Ennek nagyon rossz következményei lesznek majd. A tanárok meeten tartják az órákat.


2-os gyerekem egy sima általános iskolába jár. Napi 1 online óra van megtartva és van kábé egy órányi saját önálló munkája. Én megcsináltatom vele az összes szorgalmit (ez plusz 20 perc tanulást vesz igénybe). Szerintem akár kétszer ennyi terhelést is elbírna.


Maradjunk annyiban, hogy a digitális oktatás alatt a gyerekeim harmadannyit se tanulnak, mint a jelenléti oktatás mellett tanultak. Elképzelhető, hogy máshol másképp van, de a gyerekeim iskoláiban ezek a tapasztalatok.

2021. ápr. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk több a tanulni való
2021. ápr. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek olyan családot, ahol a kölykök szinte 0-24-ben csak online játszanak a haverokkal. Amikor egyszer-egyszer van online óra, akkor arra beesnek, de minden kiadott feladatot és dolgozatot mással csináltatnak meg (a szülők meg kifizetik).

Az egyik fiú általánosban végzős, a másik szerzett szakmát és ottmaradt érettségire (bár ezek után gondolhatjátok, hogy mennyit készül rá...).

2021. ápr. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Egy elég jó gimnáziumba jár a gyerek, nálunk minden szuperül megy.

Amelyik tárgyból szükséges, megtartják a legtöbb online órát,

különben általában PPT-t, vagy valami jegyzetet küldenek az anyaggal.

A tapasztalatok e tekintetben totálisan ellentétesek @3-éval,

azt még mi is érzékeljük, hogy sokkal inkább leterhelt a gyerek, mint rendes, jelenléti oktatásban. Sok a feladat, a beadandó, sokkal több, mint jelenlétiben, és a dolgozatokat is meg tudják úgy oldani, hogy jó hatásfokkal szűrik ki a puskázást, tehát több feladat mellé tanulnia sem kell sokkal kevesebbet...

A tanárok hozzáállása nálunk példás, meg a környezetünkben úgy általában, de hallottam én is rossz történeteket, hogy van, ahol ez nem megy ilyen szuperül.

2021. ápr. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kéz!
2021. ápr. 2. 23:37
 8/8 anonim ***** válasza:
A tavalyi e-mail-ben küldözgetőshöz képest fényévekkel jobb a mostani. Alsós, de napi 5 óra meg van tartva meet-en, 30-45 perc közötti órákat tartanak nekik, +1 délutáni napközi, ahol házi írás, ellenőrzés van.
2021. ápr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!