Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Dietetikus szakhoz elég egy...

Dietetikus szakhoz elég egy középszintű biológia érettségi és egy emelt szintű német érettségi?

Figyelt kérdés
az a helyzet, hogy 11.-es vagyok és már nincs lehetőségem fakultációt változtatni. most történelem és rajz fakultáción vagyok mert év elején még ezekkel kapcsolatban volt elképzelésem a jövőben, de mára megvilágosodtam és dietetikus szakmával szeretnék tovább menni. amihez ugye elfogadott első sorban egy emelt biológia és magyar érettségi. nos erre nem valószínű hogy képes leszek ezért érdekelne hogy egy jól sikerült közép szintű biológia és jól sikerült emelt szintű német érettségi vagy emelt történelem érettségi elegendő lenne e. vagy ha nagyon megnyomom a biológiát képes lennék e írni emelt szintű érettségit fakultáció nélkül?

2021. ápr. 29. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A felvételihez elég, ha emelt németet és közép biológiát teszel, azonban a bennmaradáshoz fel kell zárkóznod, mert az egyetemi oktatás emelt biológiára épít. Nem kell emeltezned, közép szinten sokkal több pontot szerezhetsz, viszont nem árt mellette az emeltes anyaggal is foglalkozni.
2021. ápr. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%
felvi.hu
2021. ápr. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
63%
Dietetikára jelentkeztem, és nem érettségizem bioszból. Német emelt+kötelező tárgyak középszinten+angol választott középszinten. Nyilván így az angol nem fog számítani, de akkor vagy a magyart vagy a matekot veszik majd figyelembe. De amúgy a felvi.hu-n tényleg minden ott van.
2021. máj. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!