Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik szakon fontosabb,...

Melyik szakon fontosabb, gyakoribb a matek: gazdálkodás es menedzsment vagy kereskedelem és marketing?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 29. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A gazdasági szakok ugyan arra a matekra épülnek, de gazd-menedzsmenten talán a szabadon választható órákban több a matekosabb. Ettől függetlenül ugyan arra a matek előadásra járnak be, mint a pénzügyesek és a nemzetközi gazd-osok.
2021. ápr. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ha nem vagyok a legjobb matekból,(4es voltam kb végig kozepsuliban) akkor melyik lenne a jobb választás?
2021. ápr. 30. 07:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyikhez ugyan azt a matekot kérik, úgyhogy más alapján dönts, ne a matek része alapján. Számolni mindenhol tudni kell majd és van jó pár tárgy, ami erre fog épülni.
2021. ápr. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ne bánkódj, ha gondjaid vannak a matematikával, biztosíthatlak, az enyémek sokkal nagyobbak."

Albert Einstein.

2021. ápr. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen

Köszi utolsó, ez nagyon jo 😀

2021. máj. 1. 06:02
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem írták, csak megerősíteni tudom, hogy teljesen ugyanaz a matek gazdálkodás menedzsmenten, kereskedelem és marketingen, turizmus vendéglátáson, pénzügy számvitelen, stb. Ugyanarra épül a későbbiekben a specializáció, minden közgázos ugyanazt a matek anyagot kapja meg első félévekben.
2021. jún. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sajtadó ***** válasza:
100%
Az alapképzésben ugyanaz a matek, de a kereskedelem és marketingen fontosabb és hangsúlyosabb a statisztika a piackutatás miatt. Ezért van az, hogy az ELTE Survey statisztika mesterszakja marketing (és szociológia) alapszakosokra számít elsősorban. Továbbá a nyugaton tanított kvantitatív marketing miatt a marketing alapból a matekosabb diszciplína. De az tény, hogy jelenleg alapképzésben ugyanaz a matek mennyiség.
2021. szept. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!