Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Keleti nyelvek és kultúrák...

Keleti nyelvek és kultúrák alapképzési szak, kínai szakirány. Milyen lehetőségek vannak utána? Érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés

Kínával kapcsolatban érdekel a nyelv, a történelem, kvázi minden, így lelkesedésből nem szenvedek hiányt. Azonban, bármennyire kerestem (lehet én vagyok az ügyetlen, akkor elnézést), nem találtam információt, hogy ezzel mit tudok kezdeni. Érdekelni érdekel, de ha ezt elvégezve a Mekibe jutnék, nem sokat érek vele.


Kérem, segítene valaki megválaszolni? :/


2021. máj. 1. 16:15
 1/2 anonim ***** válasza:
69%
A helyzet nem teljesen lehetetlen, ismerek egy csajt, aki bejutott vele nagykövetségre titkárnőnek. De hogy érjen is valamit, be kell tolnod mellé levelezőn egy gazdasági szakot, például nemzetközi gazdálkodást (a.k.a. külkereskedelem). Egyébként igen, sajnos meki / starbucks várna rád.
2021. máj. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
89%
Hát figyelj, nekem van egy ismerősöm, aki kb. 10-15 nyelven beszél. Saját bevallása szerint az összes közül a kínai bizonyult számára messze a leghasznosabbnak. Kínaiak a világon mindenhol vannak és jellemzően nem tanulják meg a fogadó ország nyelvét, így minden hivatalos ügyintézéshez, üzleti ügyeikhez szükségük van tolmácsra, fordítóra. Neki egy bölcsész végzettsége van mellé, de abszolút nem ezen múlik, hogy van-e munkája, sehol nem kértek tőle végzettséget, csak nyelvtudást.
2021. máj. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!