Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Keleti nyelvek és kultúrák...

Keleti nyelvek és kultúrák szak? Van értelme?

Figyelt kérdés

Hol lehet elhelyezkedni vele? Keresett?

Leginkább arab vagy török érdekelne.

ELTE vagy Pázmány?


2020. máj. 10. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
12%
Nincs. Kígyógyogyó Bárkányi
2020. máj. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Tudtommal a keleti nyelvek és kultúrák szak csak Eltén és Károlin van, és alapvetően a japanológiára fókuszál (választható kínai, koreai, perzsa specializációkkal, nyelvekkel).


Elhelyezkedni nehézkesen. Nyelvtudással viszont jól. Részletekért dobj privátot, ha úgy érzed.

2020. máj. 18. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs semmi értelme. De tényleg.
2021. febr. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gondoltam leírom ide a véleményemet hátha lesz valaki aki még a felvételi előtt áll és érdekes lehet. Nem fogom azt hazudni hogy én "oda jártam" mint amúgy a legtöbb válaszoló teszi azt gyakori kérdések -en. Én jelentkeztem erre a szakra annó és nem oda vettek fel aminek így pár év távlatából nagyon örülök. Kezdjük ott hogy volt a felvételizőknek egy külön csoport ahol tudtunk beszélgetni, még megvitatni a dolgokat. Nekem már akkor feltűnt hogy amúgy sokan főleg csak azért jönnek ide mert máshova nem biztos hogy felveszik őket, és komolyan egy-két ember azon streeszelt hogy lehet nem hogy a ponthatár, de még a 300 pont se lesz még (ez még a régebbi felvételi rendszer 2024 előtt). Én ekkor eléggé megijedtem, mert én mindig nagyon jó tanuló voltam, és mindig fontosnak tartottam hogy milyenek a jegyeim. Úgyhogy ráírtam egy hallgatóra, hogy nagyon elvagyok keseredve mert félek hogy ez nem egy jó szak. Ő erre "megnyugtatott" hogy valójában itt csak arról van szó hogy sokan ki fognak hullani a szakról. Azt se felejtette el hozzá tenni hogy reméli nem azt várom hogy majd megtanulok koreaiul, mert ez nem egy nyelviskola. Később össze költöztem egy sráccal amikor elkezdődött az egyetem, én egy random másik szakon tanultam ő pedig japánt és koreait tanult. Akkor volt a 6. féléve és komolyan mondom a faszi alig tudott beszélni a nyelven, de a kultúráról is inkább csak nyelvtudományi összefüggésekben beszélt és azt se magabiztosan .

Ha a nyelvtudásra rá mennének akkor lehetne egy jó szak, de sajnos így szerintem nem sokra menni vele :(

márc. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!