Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nektek, hogy ment a vezetés?...

Nektek, hogy ment a vezetés? Mikor kezdetek rá érezni?

Figyelt kérdés
Főleg olyanok véleményére vagyok kíváncsi, akik 0-tol kezdtek, szóval, semmi tapasztalatuk nem volt volán mögött. Én 5 órát vezettem eddig le és még egyáltalán nem megy. Egyszerűen nem tudok rá érezni. Néha úgy érzem, hogy nincs is értelme folytatom, pénz kidobas az egész.
2021. máj. 2. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Sokat segített hogy még a jogsi elkezdése előtt elmentem faterommal földutakra gyakorolni vezetni. Ha van erre lehetőséged akkor mindenképpen érdemes ezt csinálni. Ha lesz rutinod a váltásban, elindulásban stb. akkor a közlekedési szabályokra már nem lesz nehéz odafigyelni.
2021. máj. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én az első 10 órámon (5 alkalom) egy elhagyatott, rossz minőségű úton vezettem. 12. órámon mentem ki forgalomba.

De csak a földút melletti kis lakóövezetben, ahol kevesebben jártak.


16-18. óra között jobban ment már [ekkor már a városban vezettem] , de még mindig nem volt az igazi. Aztán a 35. óra között jöttem bele.

Most vagyok a 47-nél. Mondhatom azt, hogy már jól megy, remélem mehetek vizsgázni hamarosan.



Tudom, hogy mások már a 15. órán unatkoznak, de én full nullán kezdtem. Előtte max utas voltam, de nem figyeltem hogy működik a vezetés.


Azt tudom tanácsolni, hogy ne add fel. Belejössz, ha a szabályokban nem vagy biztos olvasd el óra előtt, gondold át, hogy mikor hogy mozgatod a lábad, mikor váltassz.


Fontos, hogy az ülésed jól állítsd be (mind távolságra, mind háttámlára).


Plusz nem árt, ha nyugodt vagy.

2021. máj. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én soha nem éreztem rá, nem is voltam béna, teljesen átlagosan vezettem órákon, de full megutáltam. Abbahagyni nem akartam, mert csak félúton jöttem rá, hogy ez nem nekem való, nem tudok hozzá eléggé figyelni és baromira lefáraszt mentálisan (az oktató ezt nem látta, mert hát baromira igyekeztem). Szóval meglett a jogsi, de azóta sem vezettem, nem is hiányzik.

5 óra amúgy nem sok, inkább várd meg, amíg kimentek a városból autóútra meg ilyenek, az olyan 10 óra körül van asszem. De hátha ráérzel.

2021. máj. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*30-35. óra között jöttem bele
2021. máj. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 palfydanka ***** válasza:
100%
Engem első órától kezdve bevitt a forgalomba. Nulláról kezdtem, életemben nem ültem volán mögött. Először kivezettünk a rutinpályára /én kormányoztam, ő kezelte a pedálokat/, a rutinpályán nem több, mint 15 percet voltunk, majd onnastól mondta, hogy na mehet, és pedálokkal, mindennel nekem kellett menni. Én 20 óránál tartok, most az érettségi miatt nem megyek még egy hétig, így picit izgulok, hogy hogy fog újra menni, mert ugye március eleje óta nem voltam. Szerintem amúgy ehhez az oktató is hozzájárul, ha jófej, támogat, sokkal jobban ráérzel, vagyis én ezt vettem észre magamon.
2021. máj. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!