Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érvelés feladatrészben mit...

Az érvelés feladatrészben mit kell a bevezetésbe írni?

Figyelt kérdés

Mármint azt így nagyjából tudom, hogy a témát kell meghatároznia, de ez pontosan hogy néz ki? Egy ilyen általános ténymegállapítás kell ide?

Mondok példát, szóval az az érvelés témája, hogy angol vagy német nyelven tanuljon valaki.

Ez esetben ilyesmi bevezetés kell;


"A mai világban sokan elgondolkoznak, hogy melyik idegen nyelvet érdemes tanulni. Főleg 2 nyelv az, amit az Európai fiatalok gyakran tanulnak, a német és az angol. Mindkét nyelv hasznos és gyakran használt..."


+ a tárgyalás elejére írom a tételmondatom, avagy hogy én melyik mellett fogok érvelni. Ez így jó szerintetek?


2021. máj. 2. 13:37
 1/2 palfydanka ***** válasza:
Én a bevezetésbe szoktam írni a tételmondatom, hogy én melyik álláspontot foglalom. Szerintem igen, nekem a tanárom azt mondta, jó ha így írjuk
2021. máj. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mi is úgy tanultuk, hogy a bevezetésbe kell a tételmondat és az állásfoglalás. A tárgyalás részbe jönnek az érvek és a kifejtésük, a befejezésbe pedig egy összefoglaló.
2021. máj. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!