Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségin az érvelésnél és a...

Érettségin az érvelésnél és a novellaelemzésnél kell címet adni?

Figyelt kérdés

2021. máj. 2. 01:01
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Ervelesnel tudom hogy kell. A novella elemzes engem is erdekel, de arra tippelek, hogy kell.
2021. máj. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Novellaelemzésnél nem kell.
2021. máj. 2. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Novella elemzésnél is kell (nekünk úgy tanították, és ha jól emlékszem kaptam is rá pár pontot), felírhatod mondjuk , hogy


"Xy (író) AB című novellájának elemzése."

2021. máj. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%
Ez a legnagyobb baromság amit hallottam. Mármint sajnos elhiszem amit az előttem szólók írtak, de a javítókulcsban semmi ilyenért nem adnak pontot. A mi tanárunk azt mondta, csak a helyet foglalnánk vele, semmi értelme hát. Azt javaslom nézd meg az előző érettségik javítókulcsait, mire adnak pontot, mire nem, és döntsd el te, kedves Kérdező, hogy megéri e kockàztatni. Szerintem ezt a javító tanárodtól kéne megkérdezni, ő ad e rá pontot, de nem érezném fairnek.
2021. máj. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk mindig azt mondja a tanár, hogy a novellaelemzésnél adjunk címet, mègpedig pl. egy a novellából kiemelt fontos szókapcsolatot, vagy bármit, és akkor alá írjuk, hogy novellaelemzés xy-től. Én így is fogom csinálni.
2021. máj. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam írni, hanem helyette a bevezető részt azzal kezdem, hogy elemzésemben x nevű emberke y című művét szeretném bemutatni.


Szerintem ez bőven elég.

2021. máj. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá a neten egy novellaelemzésre, és nézd meg, hogy van-e címe. Van. Abból biztos nem lehet gond, ha adsz neki címet. Az nevetséges, hogy "csak a helyet foglalnánk vele". Akár pótlapon is folytatható a szöveg, ha (a cím miatt?...) nem férne ki magára a feladatlapra a fogalmazás vége.
2021. máj. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!