Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki szeretnék íratkozni az...

Ki szeretnék íratkozni az egyetemről, mi a teendőm?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem, hogy kiíratkozok az egyetemről, mert rajöttem nem tetszik. Hogy épp zh lenne, meg vizsgaidőszak következik. Hogy ha most kiíratkozok akkor nem baj ha közbe már nem megyek be órákra?

2021. máj. 7. 06:54
 1/6 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem a tanulmanyit keresd es ok elmondjak, hogy mi lesz a menete.
2021. máj. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

A hallgató bármikor, egyoldalú nyilatkozattal megszüntetheti a hallgatói jogviszonyát. Csak egy egyszerű ajánlott levelet kell írnod a tanulmányi bizottságnak címezve, melyben a tanulói jogviszonyod azonnali hatályú megszüntetését kéred, s ennek a kérések minden mérlegelés lehetősége nélkül eleget kell tegyenek.


Ha állami támogatású képzésen vagy, és ez már a második vagy többedik féléved, akkor viszont sajnos számíthatsz arra, hogy a döntésed nem fog anyagi következmény nélkül maradni. A felhasznált állami félévek költségtérítési összegének a fele adótartozásként jelenik meg, amelyet kamatokkal együtt kifizettetnek veled. Ha pedig költségtérítéses képzésen vagy, akkor természetesen az eddig befizetett összes tandíj elvész.

2021. máj. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2 aktív állami félévem van és ennek a szaknak 150.000/félév...így akkor kb mennyire számíthatok, hogy fizetnem kell?
2021. máj. 7. 08:34
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem egészen így van, mint a második írja, egy neptun kérvénnyel kell elindítani a folyamatot, nem ajánlott levéllel. A tanulmányi osztály vagy az egyetem honlapja jó kiindulási pont.

Ásd elő a tanulmányi szerződésedet,amit beiratkozàskor aláírtál, abban lesz benne ez az infó (vagy hogy milyen jogszabályt kell figyelembe venni).

2021. máj. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#3: Ez azt jelenti, hogy kilépéskor a két félév díjának felét, azaz 150 ezret kell kifizetned. Ez alól kérvénnyel mentesülhetsz, ha egy hazai munkahelyen elhelyezkedsz és az el nem végzett képzés teljes képzési hosszának duplája idejére a hazai munkaviszonyodat fenn is tartod. (Más szóval nem mész külföldre dolgozni és nem maradsz tartósan munkanélküli sem a kilépés után.) Illetve részletfizetést is lehet kérvényezni.
2021. máj. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyetemre jársz, és egy mondatba három helyesírási hibát ejtesz?

Hogy ha most kiíratkozok akkor nem baj ha közbe már nem megyek be órákra?

2021. máj. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!