Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik pontosan egy...

Hogyan zajlik pontosan egy diplomamunka védés?

Figyelt kérdés
Mit kell nekem csinálnom? Először vagyok végzős, és senki nem mond semmit, a tanárok elzárkóznak...hogyan fog zajlani, nekem pontosan mi a teendőm? Normális válaszokat ha lehet. Köszönöm!
2021. máj. 7. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

Be kell mutatnod a diplomádat egy PPT előadás keretében, mintha el akarnád adni. A tanárok pedig támadni fogják, hogy miért ez meg miért az. Kicsit baromság az egész, mert a konzulens és az opponens elolvassa és jegyet is ad rá, tehát az egész megtörténik.

Tehát nagy vonalakban elmondani, hogy mit miért csináltál, kutatás, konklúzió. Utána meg kérdezgetnek / szidnak majd. Ha elfogadták a szakdogát, lényegében eleve 2-esről indulsz, tehát nem bukhatsz meg.

2021. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk nem kellett ppt. Meséltem röviden a témámról, kutatási módszeremről és az eredményekről. A konzulens (aki nálunk egyben az opponens is) által küldött kérdést felolvasták, válaszoltam rá, illetve az egyik vizsgáztatónak volt még egy kérdése, arra is reagáltam. Számomra jó élmény volt, mert az éreztem, tényleg érdekli őket, amiről írtam :)
2021. máj. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem PPT kellett, mondták, hogy 10 percbe kb férjen bele, és ne nagyon legyen hosszú, a lényeges dolgok legyenek benne (tehát 10-12 diánál több eléggé felesleges).


Nekem a külső és belső konzulens az értékeléshez írt kérdéseket, azokat kérdezték meg (vagyis 2-t közülük) és ennyi.


Mondjuk nekem nagyon jó a beszélőkém meg késés is volt, mire én voltam soron, velem nem szarakodtak.

2021. máj. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!