Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék egyetemet és...

Hogyan tudnék egyetemet és szakirányt változtatni?

Figyelt kérdés

Jelenleg a BGE Külkereskedelmi kar tanulója vagyok, azonban át szeretnék jelentkezni az ELTE bölcsédzkarjára.


Milyen papirok kellenek? Kell-e újra érettségiznem? Általánosságban nem tudok semmit a folyamatról, úgyhogy értékelném, ha valaki elmagyarázná nekem



2021. máj. 10. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Újra felvételizni. www.felvi.hu
2021. máj. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Pl újra felvételizel ha felvesznek az ELTE-BTK-ra oda beiratkozol és a jelenlegi egyetemről meg ki
2021. máj. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, ez azt hiszem, hogy tök másik terület, de megkérdezheted akár esetleg, hogy átvesznek-e, én nem tudom, de talán nem. Vagypedig igen, újra kell felvételizni. Egyébként a tantárgyak között lehetnek akár átfedések, úgyhogy pénzért ki lehet állíttatni a mostani sulidban papírokat arról, hogy melyik tantárgyakat teljesítetted, egy ilyen igazolást adnak tantárgyleírással, és akkor lepecsételik neked, meg az indexedet is kinyomtathatok, vagy ők, és akkor rányomnak hitelesítési pecsétet. Na, és akkor de még ha nincs átfedés a tantárgyak között, akkoris lehet, hogy valamelyiket akár el tudod fogadtatni szabadonválasztottnak , ha akarod, de nem tudom, lehet-e ilyet, vagy hogy szükséges lesz -e. De tehát én amúgy nemtom, csak leírtam még ezeket is. De tök más szaknál talán nem biztos hogy átvesznek.
2021. máj. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó: tök más szaknál konkrétan nem veszik át. Akkor mindenki eljátszaná, hogy hoppá, csak a 3. megjelölt helyemre vettek fel, gyorsan átjelentkezek az elsőre egy félév után. Értem én, hogy a kérdezőnél valószínűleg nem ez a helyzet, de a külker és a bölcsész szakok között nagyon jó esetben is kb. csak valami kommunikációs órát tudna elfogadtatni, de inkább annyit sem. Sok egyetem még úgy sem vesz át, hogy ugyanazt a szakot tanulod egy "gyengébb" suliban, ahova a felvételinél jóval kevesebb pont kell.

Egyértelműen újra kell felvételizni sajnos. A felvin a teljes felvételi folyamatról találsz infót, mint gondolom pár éve tetted, amikor a BGE-re felvételiztél. Ha nem fejezed be ezt a képzést, akkor a korábbi érettségiddel tudsz jelentkezni. De figyelni kell rá, hogy megvannak-e a megfelelő tárgyakból az (akár emelt) érettségik. Ha nincsenek vagy nem elég a pontszám a választott szakra, akkor lehet újra érettségizni is. Sok sikert!

Ez a szeptemberben induló képzésekről szól, ahova már nyilván nem tudsz jelentkezni, de az alap infók úgyis ugyanazok. Az oldalsó menüpontokban találod a lényeges dolgokat:

[link]

2021. máj. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!