Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem lenne jó egy úttörő-féle...

Nem lenne jó egy úttörő-féle rendszert visszahozni az iskolákba?

Figyelt kérdés

Természetesen nem politikai indíttatásból, leginkább a környezetinevelést lehetne egy hasonló kezdeményezéssel tanítani, úgy hogy a gyerekek is maradandó élményt szerezzenek.

Egyetértetek?



2021. máj. 11. 01:56
A kérdező szavazást indított:
Nem, nem lenne jó.
Igen, jó lenne.
Egyéb, kifejtem:
31 szavazat
 1/8 anonim válasza:
76%
Van ilyen, csak jobb: CSERKÉSZET
2021. máj. 11. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
A kölyköket egyáltalán nem érdekli, kötelezővé tenni se jó, csak megutálják az ilyesmit.
2021. máj. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

De, minden, ami közösséget épít, és felelősségre nevel az jó.

A cserkészet nem ilyen, mert a cserkészet önkéntes, s az iskolákon túlmutat.

Az erdei iskolák, a z osztálykirándulások, a tematikus táborok mind ezért kéne, hogy létrejöjjenek.


Balu (205.)

2021. máj. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem lenne, aki megszervezi. Remélem nem gondoltad, hogy az így is tulterhelt tanárok dolga lenne.
2021. máj. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Maga az ötlet,hogy legyen valami,az teljesen jó!A megvalósíthatóság már megérne egy komolyabb tanulmányt !Előttem szóló helyesen utalt a pedagógusi leterheltségre.A világ is sokat változott a "hőskor" óta.A közösségi elven alapuló gyülekezetek ,csoportok háttérbe szorultak.A "net" hódít!Komoly "úttörői" munka ,de leginkább kormányzati akarat kellene ,egy hasonló

"nyakkendős" táborozós közösség építő gyülekezet újra indításához.

2021. máj. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Egyetértek az első válaszolóval. A cserkészet sokkal jobb. De a kettesnek is igaza van, kötelezővé tenni sem jó, csak osszabbat csinálunk.
2021. aug. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

De miért utálnák? Bárkit kérdeztem erről mindenki csak a pozitívumokat sorolta, amikor a negatív emlékekre kérdeztem vagy erősen elgondolkodtak és mondtak valami kényelmetlen szituációt, vagy nem tudtak mondani semmit.


Én szívesen lettem volna úttörő ha abban a korszakban lettem volna gyerek, mindenesetre én mindenképpen jónak látnám ha 3 havonta egyszer lenne egy 2-3 napos kirándulás ahol a gyerekek környezetinevelése az elsődleges. Tehát például az lenne a cél hogy később felnőttként ne dobja az útszélére a szemetet a kocsiból vagy ha ki is dobja legyen bűntudata hogy azzal árt a környezetnek.


Ezt egyedül gyerekkorban lehetne megtanítani, másfelől meg 3 havonta úgy hogy az állam finanszírozza szerintem teljesen rendben lenne.

2021. aug. 6. 09:36
 8/8 anonim ***** válasza:

mindenki jön azzal, hogy mennyivel jobb alternatíva a cserkészet, hát valóban, egy egyetemes, minden gyermeket magába fogadó rendszer helyett egy befordult, gondosan válogatott közösség, ahova csak vallási alapon nyerhetsz besorolást. valóban ennyivel jobb lenne, hogy a nem-keresztény gyerekeknek lehetősége sincs ilyesmire?

kérdésre visszatérve borzasztóan fontos lenne, botrányosnak tartom, hogy a 21 században nincs semmilyen természetszeretetre, csapatszellemre nevelő plusz szocializációs közeg iskola után. talán lenne valami, amitől a kölykök nem az utcán csámborognának, vagy a szobájukban gépeznének, hanem valaki felügyelne rájuk és értelmes időtöltéseket segítene nekik keresni. kéne. borzasztóan kéne. főleg mert oké, a felsőközéposztály gyerekei (én pl) járhatunk edzésre, zeneiskolába és kézműves foglalkozásra, de akinek nincs erre pénze, az konkrétan nem tud kezdeni magával a felsorolt utca/gép lehetőségeken kívül. mi meg nagyon kevesen vagyunk.

2021. aug. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!