Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi kell ahhoz, hogy magantanul...

Mi kell ahhoz, hogy magantanulo lehessek?

Figyelt kérdés
Erdekelne hogy mi a folyamata annak hogy magantanulo lehessek, es hogy milyen lenne magantanulonak lenni? Elore is koszonom a valaszokat!
2021. máj. 11. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Szüleid kérvényezhetik, persze nem árt hozzá indoklás is hogy miért szeretnéd így, azt beadjátok az igazgatóságra a többit meg eldöntik.
2021. máj. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Már nincs olyan, hogy magántanuló. A szülő kérvényezheti a magántanulóságot de ahhoz egy bizottság vizsgálja ki mi okból.
2021. máj. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Egyéni munkarendnek hívják. A kérelmet az Oktatási Hivatalba kell benyújtani a tanévet megelőző június 15-ig. A kérelemben indokolni kell, hogy a tanuló miért nem iskolába járással szeretné a tankötelezettségét teljesíteni.

Félévkor és év végén kell az összes tantárgyból osztályozó vizsgát tenni, amikre egyedül kell készülnöd, saját kérésre magántanulót az iskola nem köteles a vizsgára felkészíteni.

2021. máj. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, most hogy van, de amíg nem volt ez az új szabály, hogy egyéni munkarend, tehát amíg az igazgató döntött erről, akkor sem volt egyszerű. Én még akkor voltam magántanuló. Úgy is csak indokkal engedélyezték, pedig hivatalosan úgy tudom, hogy az volt a szabály, hogy ha a szülő kérvényezi, akkor meg kell engedni, de ezt elég szigorúan vették, még a gyámügy is jött hozzánk, de gondolom most még nehezebb. Tehát ha nincs komoly indokod, akkor eleve halálra van ítélve a dolog.

Egyébként ahogy írták előttem is, félévkor és év végén (de vannak olyan iskolák, ahol csak év végén) kell vizsgákat tenni, minden tantárgyból szóbelit is és írásbelit is, az egész addigi tananyagot kérik számon. Ha van olyan tantárgy, amiből a hagyományos módon nem lehet megoldani a vizsgáztatást, abból is szokott lenni valami, pl. egy beadandó. Nálunk ez volt.

Általában a tanárok sem szokták ezt jó szemmel nézni, támogatni, persze vannak kivételek.

Sok előnye és sok hátránya van, neked kell eldönteni, hogy a te helyzetedben mi lenne a jó. Csak úgy, indok nélkül nem javaslom senkinek. És csak akkor működhet, ha önálló vagy, szorgalmas, tudsz egyedül tanulni és jó az időbeosztásod. Valószínűleg minimum 1 magántanárra is szükség lesz, ennek a költségeivel számolni kell. Én matekból meg fizikából jártam tanárhoz.

2021. máj. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Most már nagyon szigorú indokok kellenek hozzá, például külföldön laksz, versenysportolsz, ki vagy közösítve, vagy például rajta vagy az autizmus spektrumon.

Lehet még néhány hasonló indok, de már nem megy az, hogy nincs semmi.

2021. máj. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!