Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy magántanuló lehessek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már január óta tudom, hogy magántanuló szeretnék lenni, és a sportnak szeretném szentelni az életem. Vagy legalábbis ezt a pár évet. Szóval 10 éve lovagolok, évente több versenyre is járok, ahol jó eredményeket érek el. Nyílvan egyesületben vagyok, ezért van igazolásom is. Olvastam, hogy ha sport miatt szeretnénk kérvényezni az egyéni tanrendet, kell a kérvényhez csatolni egyesületi igazolást, szóval azzal nem lenne gond. Hetente ötször, hatszor van edzésem. Szeretnék erre mégtöbb időt fordítani, és nem csak annyit , hogy minden nap iskola után megyek edzésre, utána pedig este 7kor fáradtan hazaesek, és állhatok neki tanulni. Ez így nagyon nem fog hosszútávon nekem működni. Úgy erzem belezavarodok már az egészbe.


A másik indok, amiért magántanuló szeretnék lenni (egyéni tanrendet szeretnék kerni), az az, hogy most vagyok 9.-es és nem nagyon sikerült a beilleszkedés. Egyáltalán nem érzem jól magam az iskolában. Úgy érzem , hogy az iskolában sehová se tartozom, és emiatt gyakran a sírás kerülget. Szerintem van egy kis szociális fóbiám is, gyakran szorongok az iskolában, és felesleges dolgokon stresszelek. Sokszor van, hogy nincs padtarsam, a haverjaim belsős dolgokról beszélnek, velem nem osztanak meg semmit, szerintem még ki is beszélnek. Viszont egyáltalán nem vagyok nagy társasági ember, nem járok nagyon bulizni se( max pár idősebb barátom szulinapjara) mióta karantén van, tok jól elvagyok itthon, rendesen tanulok, és nem nagyon hiányzik senki, csak a legjobb barátnőim.

Az legjobb barátnőimmel (3 lany) sajnos nem egy gimnáziumba járok, ezért így nagyon rossz.

Ráadásul úgy erzem, hogy amit iskolában "tanítanak" nekem 7-8 óra alatt(úgy hogy utána este kell mindent megtanulnom), azt simán le tudnám csökkenteni mondjuk 3 órára, mivel könnyen tanulok.


Azt tudni kell, hogy a szüleimnek nagyon fontos, hogy tanuljak, hogy jó jegyeim legyenek, legyen nyelvvizsgám, és, hogy egyetemre menjek. De ezt mindet meg tudnám valositani itthon is. Egyetemre meg mennék rendesen, nem pedig levelezőre. Komoly céljaim vannak az életben.

Anyukámnak már egy ideje mondom ezt, de ő nem nagyon támogat, hisz ő szeretné, ha az osztálytársaim között lennék, és iskolába járnék rendesen. Nem igazan ért meg engem. Nem szeretnék még 3 evet végigszenvedni.

Apa viszont egyáltalán nem engedi, hogy én bármikor is magántanuló legyek.


Ti mit tennétek a helyemben?

Kérlek ne írjatok olyat, hogy ez csak hiszti, és majd kinövöm. És azt se szeretném, hogy lebeszéljetek a magantanulosagrol. Itt nem az a kérdés, hogy az legyek-e. Hanem hogy hogy legyek az. Köszönöm! :)

16/l



2020. ápr. 18. 15:48
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsi a szóismétlésért :D
2020. ápr. 18. 15:52
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

Tudom, hogy nem ezt kérdezted de nem ez a megoldás, hogy elmenekülsz. Egyetemen is emberek között leszel, de tovább megyek.. munkahelyen is. Különben meg nem könnyen engedélyezik, hogy valaki magántanuló legyen. Azért mert évente elmész pár versenyre és mert nem szeretsz az iskolai falai között lenni azért kötve hiszem, hogy engedélyezik.

És lesznek olyan tantárgyak ahol elég jól jön a magyarázat.

Lásd a mostani helyzetet.. érettségi előtt állóknak van gondjuk, hogy mindjárt jön az érettségi és az utóbbi 1,5 hónapban egyedül tanulnak otthon amikor eléggé számítana, hogy az ember mellett ott legyen a tanár főleg egy/több emelt érettségi esetén. És hiába te otthon “jól” megtanulod , gyakran a tanárok tippeket, van olyan információkat adnak órán amik a könyvben nincsenek.

Van mindenből magántanárt akarsz fogadni? Az nem lesz olcsó mulatság.

Nekem se volt egyszerű beilleszkedni, inkább kilencedik végére sikerült, betegségem is van ami miatt sokszor orvoshoz kellett mennem, mellette sportoltam de soha nem jutott eszembe, hogy esetleg magántanuló legyek. Pedig mondom, betegségem is volt és volt, hogy kezelésre is jártam.

Úgyhogy a szüleid nagyon jól látják..

2020. ápr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Jó neked, ez a véleményed, én elfogadom, de nem igazan ertek egyet vele. Nem csak pár versenyről beszélek. Sokkal többre járok, mint "pár" . Mindegy.

Esetleg magántanulók véleményét meghallgatnám, hogy hogy és miért lettetek azok.

2020. ápr. 18. 17:26
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem sem jó megoldás, hogy magántanuló legyél. Pláne, hogy amennyire én tudom a lovaglás inkább viszi a pénzt mint hozza. Szóval nem az a sport mint pl a foci, hogy bekerülve egy magyar csapathoz a minimumot nyújtva is jól lehet keresni. Ha olyan szinten lennél amivel már most több pénzt keresel, mint amibe ez kerül vagy minden jel arra utalna, hogy ez számodra jövedelmező lesz az elkövetkező években akkor talán megérné. De ha nem akkor a tanulás biztosabb befektetés.

És igen, egész életedben emberek között kell majd lenned, mert ez a járvány előbb-utóbb véget ér, nem élhetünk egész életünkben a négy fal között.

Kilencedikben nekem se nagyon ment a beilleszkedés, a végére meg már hiányzott a közösség ha nem tudtam valamiért menni.

Valamint én nem tenném fel az életem egy sportkarrierre. Egyszer esel le, szerzel egy komolyabb sérülést és vége is. Utána meg ott vagy, hogy el kéne menni dolgozni de a középiskola óta elszeparáltad magad az emberektől, így az nem lesz egyszerű.

Úgyhogy ha most nehéz is de próbálj meg beilleszkedni. Ha nem megy akár segítséget is kérhetsz szakembertől.


Illetve még egy megoldás. Ha minden igaz 16 éves korodig vagy tanköteles. Elvileg 16 évesen már jarhatsz esti suliba (vagy levelező, nem tudom van-e még érettségiért). Ott a bejárást is lazábban veszik, mert jellemzően már dolgozó emberek csinálják és mindenki tanulni van ott, így nem lesz tele az osztály olyanokkal akik miatt nem megy a beilleszkedés (plusz az már nem is olyan osztályközösség lenne mint a hagyományos). Tehát egy megoldás lehet, hogy kivesznek a mostani suliból, beiratkozol estire, mellette meg dolgozol vagy edzel vagy amit akarsz. Persze a szüleid hozzájárulása biztosan kell ehhez is.

2020. ápr. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
A magántanulói státusz feltételeit jelentősen megszigorították nemrégiben. Ennek is utánanéztél? Csak kérdezem, mert a szigorítás résztleteivel én nem vagyok tisztában, csak tudom, hogy ez már sokkal nehezebben megy, mint régen. Ahogy hallom, lényegében csak azoknak engedélyezik, akik nem tudnak fizikailag megjelenni a suliban pl. hosszabb betegség miatt.
2020. ápr. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Utánanéztem mindennek. Valószínűleg ti nem tudjatok, hogy mivel jár a lovaglas, és hogy nekem mit is jelent. Ez így oké , ti nem lovagoltok.

És tisztában vagyok azzal, hogy egyetemen, munkahelyen be kell illeszkednem.

2020. ápr. 18. 18:14
 7/13 A kérdező kommentje:
Egyébként az edzőm 35 éve lovagol, ezért nem kérek véleményt arról, hogy miért is nem jó a lovaglas.
2020. ápr. 18. 18:15
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Első vagyok. Én évekig lovagoltam, lovam is volt úgyhogy nagyon jól tudom mivel jár :) mellette sokáig úsztam is.

Úgy tűnik, hogy csak azt látod amit szeretnél és csak azt a véleményt fogadod el. Fiatal vagy még, sokat kell még tanulnod drága.

De ha mi ennyire semmit nem tudunk akkor miért nem az edződdel beszéled meg / kérsz tanácsot?

A szüleid nyilván tudják, hogy ez mivel járna és vannak buktatói is. Ne antiszoc legyél hanem tessék menni majd emberek köze, természetesen amikor már normális lesz a helyzet. És itt nem feltétlen a bulira meg szórakozóhelyre gondolok. Életemben nem voltam buliba a közel 24 év alatt, mert nem vágytam oda, mégis voltak-vannak barátaim és nem feltétlen a 4 fal között érzem jól magam bezárkózva.

Azzal remélem tisztában vagy, hogy magántanulóként nehezebb bekerülni egyetemre, ami már most sem egyszerű és egyre inkább csak szigorítják.

Nekem egyik barátnőm volt magántanuló bár neki betegség miatt engednék meg. Elmondom, hogy suliban egész jó tanuló volt magántanulóként meg csak bukdácsolt meg kettes-hármas. Mert hát ezt csinált meg azt csinált és nem a tanulással foglalkozott és sok mindent nem is értett mert nem volt aki normálisan elmagyarázza neki, úgyhogy évet is ismételt.

2020. ápr. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

Én írtam egy alternatív megoldást (esti suli). Jobb mintha magántanuló lennél és több időd lesz edzeni mintha simán suliba járnál. Ráadásul erre van esély, hogy eltudod intézni.

Magántanuló nem valószínű, hogy fog írni, vagy ha fog is akkor számodra nem lesz segítség. Mint írták is korábban, nagyon megszigorították a feltételeket, nem lehet csak úgy magántanuló az ember. Mivel komoly akadálya nincs, hogy bejárj a suliba így nem valószínű, hogy eltudod intézni. Azt fogják mondani, hogy eddig is megtudtad oldani ezután se lehet vele gond.

A lovaglásra meg nem mondtam, hogy rossz csak azt, hogy ne tedd fel rá az életed. Maradhatsz lovak közelében, tanulj edzőnek, oktatónak, mellette versenyezni is tudsz. De ne csak a versenyzés legyen az egyetlen lehetőség, mert hamar kicsúszhat alólad a talaj.

2020. ápr. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A szuleim hallani se akarnak az esti gimiről, pedig már azt is mondtam nekik. Azt még annyira se engednék, mint a magántanulóságot, mert "oda főként dolgozó felnőttek járnak, akiknek nem sikerült leerettsegizni"
2020. ápr. 18. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!