Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki aki nagyon penge...

Valaki aki nagyon penge adatbáziskezelésből (Access), tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értem, nem tudom felismerni hogy mikor is kell pontosan segédlekérdezést készíteni, majd azt egy másik lekérdezésbe ágyazni.

(Emelt szintű érettségi feladatok szintjéről van szó)

Valaki el tudná nekem magyarázni?



2021. máj. 13. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:

A jelentéseket például mindig segédlekérdezéssel kell megoldani.

Gondolkodom, de olyan lekérdezés, amit segédlekérdezéssel kell megoldani, most konkrétan nem jut eszembe.

Esetleg ha tudnál adni egy feladatsort és feladat sorszámot, szívesen elmagyarázom neked, hogy miért kell ott.

2021. máj. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, hogyha megadnak egy SQL-kódos lekérdezést, azt általában szintén segédlekérdezéssel kell megoldani.
2021. máj. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Gondolkodom, de olyan lekérdezés, amit segédlekérdezéssel kell megoldani, most konkrétan nem jut eszembe."

Pédául ha a feladat azt mondja, hogy készíts olyan lekérdezést, ami megjeleníti azokat a helyeket amiknél van X és azokat amiknél van Y.

Mivel az Accessben nem tudsz egyszerre két feltételt szabni, az OR meg nem jó, ezért kell a segédlekérdezés.

2021. máj. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló,

Ez esetben az jó megoldás ha a feltétel mezőjét tartalmozó táblát felveszem 2x, és külön határozom meg a 2 feltételt?

1 és 2,

Neked is köszönöm a választ, azóta gyakoroltam és szerencsére sikerült megértenem, hogy mikor is kell segédlekérdezés :)

2021. máj. 15. 02:34
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ez esetben az jó megoldás ha a feltétel mezőjét tartalmozó táblát felveszem 2x, és külön határozom meg a 2 feltételt?"

Nem emlékszem pontosan melyik feladat volt az ilyen, de ott nem volt jó ez.

Úgy kellett megoldani, hogy segédlekérdezéssel feltételnek szabod az egyiket, aztán egy másik lekérdezésben behúzod a segédlekérdezést is.

Na, ha megtalálom, belinkelem...

2021. máj. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem tudom melyikre gondolsz, esetleg 2020 májusi 6. feladat?
2021. máj. 15. 12:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem.

2019 május 16, 6. feladat. :)

2021. máj. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, rálesek! :)
2021. máj. 15. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!