Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez a szak végigvihető ha nem...

Ez a szak végigvihető ha nem vagyok annyira "penge"?

Figyelt kérdés

Rossz logikai készséggel, lassabb gondolkozással, nehezebben fogó aggyal, de szorgalommal megcsinálható a BME biomérnöki szakja?

Vagy arra megyek, vagy OE környezetmérnöki.

Igazából, ha jók lennének a képességeim és menne a kémia, nem lenne kérdés... De így...



2012. jún. 15. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

biomérnöki cseszettül durva, még egy jó képességűnek is.:D főleg ha nem megy a kémia..

környezetmérnöki..talán. de rossz logikával? nem tudom. ennek ellenére megy a matek?

2012. jún. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A matek igen. 90% felett icipicivel az érettségi, próbaérettségi is. Sokszor voltam élmezőnyben, mondjuk csak átlagos, sőt inkább humános osztályban.

A matek egy részéhez nem kell annyi logika, mondjuk cserébe sok gyakorlás, odafigyelés, órán nem alvás, korrepetálás kellett, de így ment.


A környezetmérnöki az óbudain elvégezhető, amennyire tudom. Azért nyilván ott is lenne pár álmatlan éjszakám, de... :D menne valahogy.

2012. jún. 15. 21:39
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Megsúgom, hogy környezetmérnökin a matek köszönő viszonyban sincs az érettségivel, viszont nem annyira durva a kémia, mint a biomérnökin. Környin más tárgyakból is sokat kell számolni pl áramlástanból, zajból, hőtan ezek mind keményen fizikás tárgyak.

Mellesleg kevés gógyival meglehet csinálni a környezetmérnökit, de munkát nem biztos, hogy találsz. Én végignyomtam becsülettel, de így sem találok melót. Nem tudom a biomérnökökért mennyire kapkodnak mostanában.

2012. jún. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tudom, a munkával van baj... Ezért kellene több agy és akkor menne a biomérnöki.

A kérdést azért tettem fel, hátha idevetődik valaki, aki hasonló cipőben jár, és mégis sikerült végigvinnie a biomérnöki szakot.

2012. jún. 15. 23:11
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én biomérnöknek tanulok, hát elég sokan küszködnek vele, de azért meg tudják csinálni, csak rá kell húzniuk 1-2 évet...te tudod, hogy ez belefér e, hogy mondjuk fizetni kelljen 1-2 félévet majd a végén.

Én negyedik félévvel végeztem most, de vannak akik még most lettek túl első féléves tárgyon... attól még itt vannak, egyszer elvégzik, csak érted, ki tudja mi értelme így. Sok szenvedéssel járhat, de ha megéri, akkor megcsinálható, meg persze ha tanulsz rendesen mindig, akkor nem lesz feltétlen ekkora lemaradásod. De a kémiát mindenképp nagyon kell tudni.

2012. jún. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
kémia és matek mindegyik elég húzós szerintem
2012. jún. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

BME bióról lecsúsztam végül, OE körny lett.

Eléggé könnyű, minden meglett elsőre. Persze nem halogattam és tanultam rendesen.

De magamhoz képest soha nem látott mennyiségű szabadidőm is volt. :D



Viszont mostmár átéreztem, hogy mennyire nem fog semmit se érni a diplomám... Ez egy túlképzéses, semmit se ígérő, jövőtelen, kiábrándító szak...

Ráadásul nem is bírnám ezt csinálni, ha lenne munkám se.

Nem én vagyok, ez nem érdekel.



Ha nem lenne pár körülmény, ami ezt ellehetetleníti, akkor kihagynék egy évet, mint a vihar, nyelvet és kémiát tanulnék, bárhol munkát vállalnék - legfontosabb az lenne, hogy megtudjam, milyen az, hogy dolgozni - és egész februárig pályaválasztási tanácsadóhoz járnék.


Erre nincs lehetőségem, így kb. teljesen kétségbe vagyok esve, és egyetlen motivációm, hogy a munkámat, ami eddig mindigis a tanulás volt, szeretem tisztességesen elvégezni.

2013. jan. 9. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!