Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szabályos-e így az érettségi...

Richards.20 kérdése:

Szabályos-e így az érettségi eljárás? Amennyiben nagyobb kár ér mint gondolnám tudok bármit tenni?

Figyelt kérdés

Tegnapi napon érettségiztem középszinten informatikából.

Már rendelkezem érettségi bizonyítvánnyal, külsősként vizsgáztam a régi gimnáziumomban.

A számítógépeken MS Office 2007-es csomag volt telepítve.

Az oktatási hivatal weboldalán a szoftverlista alapján 2016-os változat az érvényes, így abban gyakoroltam. Szoftverválasztási nyilatkozatot nem kaptam, nem írtam alá.


Nem rendít meg a dolog, kb. 5 pontot buktam ezzel a kis meglepetéssel, de mégis szúrja a szemem és őszíntén fel sem tudom fogni, hogy 2021-ben hogy lehetséges egy 14 éves programmal érettségiztetni.



2021. máj. 15. 00:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha azon az 5 ponton nem múlik semmi, akkor nem érdemes firtatni (ettől függetlenül teljesen igazad van). Ha neked kell az az 5 pont is, akkor lehet írni egy szívhez szóló levelet az Oktatási Hivatalnak, hogy akkor ez most mi volt, és vizsgálják ki a körülményeket. Nem mondanám, hogy ezt a herce-hurcát érdemes bevállalni ezért az 5 pontért. Sőt, a végén akár érvényteleníthetik is az érettségidet (meg az összes többi emberét, aki veled volt egy teremben), szóval hosszútávon valószínűleg rosszabbul jársz.


Kívánom, hogy ennél nagyobb probléma ne érjen az életben.

2021. máj. 15. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Az érettségi jelentkezésnél aláírtál egy papírt amin az általad kért operációs rendszert és officet kellett megjelölnöd. Ezt a papírt keresd elő! Ha más van rajta mint ami az érettségiden volt akkor jogorvoslati kérelemmel élhetsz.
2021. máj. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. Komment

Nem célom ügyet rendezni. Laikusként google által összeollózott infókból + józan paraszti ész alapján éreztem, hogy nincs rendben a dolog. Megerősítésre vártam és véleményre.

Köszönöm szépen!


2. Komment


Ahogy írtam nem kaptam és nem is írtam alá szoftverválasztási nyilatkozatot, amit az igazgatónak is elmondtam utólag.

Őt idézve " Azt nem kötelező aláírni..."

Köszönöm!

2021. máj. 15. 09:50
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem teljesen felesleges kiakadni ezen, nem változott annyit az office 2003-2007-2016, mindent meglehet benne találni és megoldani. Részlet kérdés, hogy most 10 vagy 15 éves. Vannak a kkv szektorban olyan cégek, amelyek még mindig xpt és office 2003-mat használnak.

Én csak akkor akadtam volna ki, ha word helyett libreoffice van a gépen mondjuk :D

2021. máj. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam is nem célom ügyet rendezni ebből, ezért is a gyk-re írtam nem pedig az oktatási hivatalnak.

Igazat kell adnom, nincs akkora különbség, nem is ez a része volt kérdéses, hanem, hogy szabályos volt-e így.


Köszönöm.

2021. máj. 15. 13:12
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Én most fogok emeltezni, eddig 2007-es sharepointot használtunk, mert nincs újabb verzió. Most viszont nem volt lehetőség ezt választani, úgyhogy át kellett állnom kompozerre kb. magamtól.

Nem világvége, főleg, hogy html-ben írkálok inkább, de na.

Én is remélem, hogy ezek lesznek a legnagyobb problémáink egy darabig :D

2021. máj. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Úgy értem Sharepointon tanultunk, Kompozerrel fogok érettségizni.
2021. máj. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

No offense, de úgy tűnik, hogy senki nem tud vagy nem akar olvasni/éretlmezni.


Amennyiben tudtam volna róla, akkor az teljesen korrekt. Ahogy írtam nem kaptam szofrverlistát és nyilatkozatot sem, így gondoltam a hivatalos szoftverek lesznek.


Válaszolva sajnálom és remélem, hogy jó eredménnyel zárod.


U.i.: Sharepoind. egy konkrét hulladék szerintem, ha eleve magadtól írod a kódsort, akkor te is tudod, hogy erősen elavult.


Sok sikert!

2021. máj. 16. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!