Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Amennyiben február elsején a...

Amennyiben február elsején a végzősöket visszaküldik tantermi oktatásba, nekem lesz lehetőségem valamilyen formában ezt megtagadni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok se korlátozás párti, sem antiszoc. Ezt most szögezzük le az elején.


Egyszerű okai vannak annak, hogy én nem szeretnék visszamenni, az pedig az, hogy 30km-re van az iskolám és az ebből eredő ingázások miatt hajnali 5-kor már fel kell kelni, ráadásul majdnem minden nap este 5-re érek haza. Számomra ez nagyon megterhelő és semmi mentális erőm nincs arra, hogy a tanulással foglalkozzak. Ergo örülök ha bedőlhetek az ágyba és aludhatok. Ez a teljesítményemen is nyomot hagyott az évek folyamán de valahogy beleszoktam. Tavaly tavasszal javult jelentősen amikor először digitális oktatás volt.

Másodszor pedig az egészségemre is jobban oda tudok figyelni. Lehetőségem adódik változatosan étkezni és mozogni is. Ezek jelenléti mellett kivitelezhetetlenek voltak.

Jelenleg teljesen kirobbanó formában vagyok és úgy érzem a tanulással is kiválóan haladok itthon. Szüleim mindig cseszegtetek, hogy milyen szarul nézek illetve suliba sem teljesítek, most meg rám sem ismernek. Kicsattanok az egészségtől és a motivációtól.


Szóval ebből kifolyólag kérdezem, hogy lesz lehetőségem valamilyen formában megtagadni a bejárást? Pl arra hivatkozva, hogy félek a vírustól.

Mert ugyebár eléggé nyilvánvaló, hogy a végzősök februárban már mennek a források szerint.



2021. jan. 22. 12:25
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Ugyan már, dehogy nyilvánvaló! Majd ha be lesznek oltva. Amúgy meg nem tudod kivonni magad a bejárás alól, az iskola normál időben nem távoktatásos. A járvány előtt is bejártál, mégis túlélted. Már csak maximum 3 hónap lenne, de annyi se lesz.
2021. jan. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
HA tényleg azt mondják, hogy be kell menni, akkor nincs, hacsak ott nem hagyod a sulit. - De én nem hiszem, hogy lesz bejárás ebben a félévben.
2021. jan. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
99%
Honnan veszed hogy NYILVÁNVALÓ? végzős vagyok, de ilyenről még nem hallottam
2021. jan. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3 Megmondom őszintén most fogalmam sincs hirtelen melyik címlap írta (talán a HVG?)

De az állt benne, hogy "Orbán Viktor : a jövőhéten születhet arról döntés, hogy a végzősöket visszaküldik e iskolába"


Márpedig ha általános iskola működik, egy-egy osztályt miért ne látnának inddokoltnak visszaengedni.

2021. jan. 22. 12:43
 5/10 anonim ***** válasza:
99%
Nem hinném, hogy visszamentek, Müller Cecília ma azt mondta, hogy az eddig hozott intézkedéseken nem szabad lazítani, mert sok országban már jön a harmadik hullám.
2021. jan. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1%

Nem hinném, hogy lesz lehetőséged megtagadni. Mondjuk szerintem is jó esély van rá, hogy mennek vissza a végzősök. Nálunk a tanárok már az ő visszaengedésükre készülnek.

Amúgy, ha ilyen távolságra laksz az iskolától, akkor mért nem választottad inkább a kollégiumot? Sokkal kényelmesebb, mint napi 2x30 km-t utazni.

2021. jan. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
98%
"A február elején lejáró korlátozásokat első körben két hétre valószínűleg a kormány saját hatáskörben meghosszabbítjha majd, ezt követően pedig a parlament dönthet a további lépésekről - mondja a kormányfő."
2021. jan. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak a szokásos húzzák az idegeinket.


Amúgy a végzősők sok helyen heti 1x most is bemennek, tételeket dolgozni stb...


Viszont én olyan cikket olvastam amibe leírták, hogy 5 oltási fázis van, leírták ezek kik, a 3. -ba ami most fog következni majd a 60 év feletti krónikus betegek vannak. Ők vannak 1,5 millióan és olyan nem szerepelt benne, hogy külön elsőbbséget élveznének a tanárok meg diákok.


De mivel a vakcina nincs sok így egyelőre a 89évnél idősebbbek jönnek csak.


Szóval én kétlem, hogy visszaengednék a végzősőket hisz annyi sgabad teret adtak nekik, hogy amire kell arra bemehessenek a suliba.

2021. jan. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy tök jó, hogy mindegyik mást mond. :D
2021. jan. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

Ha be kell menni, akkor be kell menni.

Két és fél-három évet kibírtál, akkor most már pár hónapot ki fogsz bírni.

Tanulni kell, nem aludni.

És egyáltalán nem biztos, hogy visszamennek a 12.-esek.

2021. jan. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!