Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki megtudja mondani, hogy...

Valaki megtudja mondani, hogy kell-e évet ismételnem ahhoz, hogy középiskolát tudjak váltani?

Figyelt kérdés
Szakgimnáziumban elsős (9-es) vagyok, de nem tetszik a választott suli, ezért váltani szeretnék egy másik szakgimibe vagy sima gimnáziumba, de tartok tőle, hogy kell évet ismételnem ahhoz, hogy váltani tudjak. Nem vagyok se túl jó, se túl rossz tanuló, az általános iskolai tanulmányaim viszont elég jók. Valaki váltott már így sulit? Ha igen, el tudná mesélni?
2021. máj. 15. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha ugyanazon a szakon folytatod és év végén nem buktál semmiből, akkor nem kell évet ismételned, amennyiben a választott szakiskolának van 10. osztálya, mert ugye te 10.-be mész tovább.


Ha gimiben folytatnád, akkor szerintem osztályozó vizsgát kell tenned, és úgy mehetnél következő osztályba, de javítson ki valaki, ha tévedek, én így hallottam.

2021. máj. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én anno szakközépből (érettségi + OKJ) úgy mentem át gimibe, hogy külön kérvényezni kellett, hogy újra 9.-es lehessek. Alapból mentem volna 10.-be, mert minden tárgyam megvolt.
2021. máj. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem beleírni, de suliváltással szakmát is váltanék, akkor sem kell évet ismételnem?
2021. máj. 17. 19:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Így persze, hogy előről kell kezdened kilencediktől!
2021. máj. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!