Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogi egyetemre készülök, mit...

Ambrózy kérdése:

Jogi egyetemre készülök, mit tanuljak?

Figyelt kérdés
Most érettségiztem,így eléggé hozzászoktam a tanuláshoz, nem birok egy nap nem tanulni valamit. Eddig a történelmet ismételgettem, angolt, németet tanulgatok, de úgy éreztem jó lenne valami olyat is, ami még hasznosabb lesz az egyetemre. Így megtaláltam a római jog kidolgozott vizsgatételeit, amiket nagyon érdekesnek találok és tényleg szivesen tanulom. Szerintetek ez mennyire célravezető? Esetleg a jog melyik részének nézzek még utána, tudnátok ajánlani hozzá tankönyvet? Köszönöm a válaszokat. 18/l

2021. máj. 16. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kinézett egyetemnek az oldalán biztos van valami dokumentum az ajánlott irodalmakról, nézz utána.

Studocu.com-on pedig rengeteg kidolgozott tételt találsz különböző tárgyakhoz. Ha megnézted, milyen tárgyaid lesznek, azt is böngészheted.

2021. máj. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges előre egyetemi anyagot tanulni. (Mondom ezt végzett jogászként.)

Inkább gyúrj a nyelvekre, a nagyon erős nyelvtudás igazi kincs lesz az egyetemen. Ha mindenképp szeretnél előre olvasgatni, akkor egy jogi alaptan könyvet ajánlok, de ne tanuld meg, ne magold be, mert semmi értelme. A Visegrády-féle könyv könnyen emészthető.

2021. máj. 17. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha mindenképp tanulni akarsz, akkor a római jogot ajánlom. Ahhoz pedig a Földi-Hamza könyvet.

Illetve azok még sokára kellenek, de a BTK-t, PTK-t és Alaptörvényt olvasgathatod. Mondjuk egy laikusnak sem ártana szerintem..

2021. máj. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Isten őrizz, hogy elkezdj tanulni, lesz arra ott minimum 5 hosszú éved. Élvezd ki, hogy megvan az érettségi és használd ki ezt a nyarat amennyire lehet.
2021. máj. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen dilemmában voltam. Élvezd ki, hogy nem kell tnaulni, most nézz meg minden sorozatot, amit akarsz, olvass el minden regényt, amit akarsz :D :D A gimnáziumi tananyag már csak kulturális emlék, egyedül a nyelvnek van értelme a képzés szempontjából. A tételekkel az a baj, hogy lehet hibát tartalmaz, és ha rosszul tanulod meg, akkor az rögzül. Meg nehogy kiégj előre. Szerintem inkább pihenj. Így egyedül, bármiféle jogi alap nélkül nem hiszem, hogy érdemben tudnál haladni ezekkel a tárgyakkal, alapok nélkül. Én azt mondom neked, hogy ha mégis tényleg tanulni akarsz, akkor olvasgass cikkeket az arsbonin, nézz utána annak, amit ott nem értesz, de azért inkább könnyen érthetőbb témákat olvasgass (pl. lakásbérlet, emberölés, ne rögtön a költségvetési csalást meg adójogot nézd). A kinézett egyetem tankönyvi listáit érdemes megnézni ebben az esetben még első évre, de csak olcsóbban, használtan szerezd be, mert nem biztos, hogy az még hatályban van/még hatályban lesz, amikor elkezded az évet.
2021. máj. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, még annyit tennék hozzá, hogy nem tudom melyik egyetemre mész, de pont ezekben az elméleti alapozó könyvekben vannak dogmatikai eltérések, szerintem ne a Földi-Hamza római joggal foglalkozz, ha nálatok más típusú könyv lesz (ugyanez igaz minden más tárgyra is, mert a közvéleménnyel ellentétben nem, a jogot nem egységesen tanítják :D ). DE!Remélem, a tanácsokat fogadod meg, és inkább pihensz :) Hidd el, tényleg kell pihenés. Soha többet nem pihenhetsz már ezután, ne hagyd ki. A vizsgák július harmadikáig tartanak kb., augusztus utolsó hetében már tárgyfelvétel kezdődhet, amikor még ha nem is jársz be, hangolódni már kell az egyetemre, szóval többet ilyen hosszú nyár már nem lesz az életedben.
2021. máj. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért az nem teljesen így van, hogy soha többet nem pihenhetsz, de tény és való, lesznek húzós időszakok :D
2021. máj. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!