Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik szakterületet választan...

Melyik szakterületet választanátok orvosként?

Figyelt kérdés
Ötödéves vagyok és nagyon nehezen tudok dönteni. A gyermekorvos és a bőrgyógyász között vacillálok, de nem jutottam előrébb már egy ideje. Hátha valaki tud valami okosat mondani.

2021. máj. 18. 17:04
A kérdező szavazást indított:
Bőrgyógyász
Gyermekorvos
32 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Nőgyógyászat
2021. máj. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Nekem egyik ismerősöm nőgyógyász és a pszichiáter között vacillált. Meghallgatott pár beteget, de nem bírta végig ülni fapofával. Elment megnézni milyen a nőgyógyászat. Az összes ápolatlan cigány nőt (nem rasszizmus, nem az összes cigány ápolatlan, hanem egy főleg kissebbségi településen volt ez és tudták, hogy kik az ápolatlanabbak) valamint az összes idős nénit hozzá küldték. Mondanom sem kell, hogy ez is kilőve.



Gyerekekhez neked lenne türelmed?? Mikor sír, üvölt minden baja van?? Azért lássuk be, nem ők a leghálásabb betegek, vannak akik harapnak is. Egy ilyenhez neked mennyire lenne türelmed??

Gondold át az árnyoldalakat a 2 területnél, hogy mikkel találkozhatsz és azokat, hogy viselnéd el. Én inkább mennék bőrgyógyásznak, mert nem igazán tudnék annyira türelmes lenni egy kicsivel, mikor ordít. De van aki meg jól tudja kezelni.

2021. máj. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Hat itt az a kérdés mennyire van affinitásod a gyerekekhez. Van e elég türelmed, illetve ott ugye az aggódó szülők is jelen lesznek. Meg általában egy trauma ami egy gyereket ér jobban megviselni az embert.. Teljesen más a gondolkodásuk és máshogy kell hozzáállni a kezelésükhöz. Egyébként szerintem a legtöbb örömet egy gyógyult hálás tisztalelkű gyerek okozza. Szerintem az egyik legszebb hivatás az, ha gyerekekkel szeretnél dolgozni, de persze ehhez figyelembe kell venned az előbb leírtakat is.
2021. máj. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
A gyermekgyógyászat hiányszakma, mert közel sem olyan pénzes, mint pl. a bórgyógyászat vagy a nőgyógyászat.
2021. máj. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Gyermekorvos lennék, mivel belőlük nagy hiány van.
2021. máj. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaz nem az orvosira járok, hanem teljesen más szakra. De nekem álmom volt régen, hogy gyermekorvos lehessek. Így én ezt választanám ☺️
2021. máj. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha nagyon nem tudsh dönteni, elmehetsz gyermekgyógyásznak, és szakosodhatsz gyermekbőrgyógyászatra, vagy fordítva, és akkor egy kicsit mindennel is foglalkozhatsz:)
2021. máj. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Én tuti bőrgyógyásznak mennék, kevés van aki tényleg ért hozzá,és nem csak a szponzorált termékeket sózza rád
2021. máj. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztó bőrbetegségek vannak.

Inkább a gyerekek.

2021. jún. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Borgyogyaszkent tudsz magán praxist
2021. jún. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!