Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyiket választanátok,...

Melyiket választanátok, tanusítványt vagy államilag elismert képzést(régi okj)?

Figyelt kérdés
légyszi ne gyertek azzal, hogy egyik se ér semmit, mert valamit választanom kell. 10 éve itthon vagyok a gyerekkel, elmennék dolgozni, de semmi végzettségem. 40 éves vagyok és van egy hülye bölcsész diplomám, amire már továbbképzést nem éri meg elvégezni, sehol sem tudok vele elhelyezkedni még úgy se, viszont jó drága lenne és sok évig tartana. Kár beleölni ennyi pénzt és időt, mert vannak fiatalabbak is. Viszont mivel így csak érettségim van és nem akarok takarítói vagy macdonaldsos és gyári betanított munkát (azért mert fizikailag nem bírom), ezért gondoltam elvégzek ilyen számítógépes okj szerű valamiket, inkább több kisebbet. kizárólag oylat, amivel esetleg önállósodni is lejet végszükség esetén, pl. hgy tudjak webáruházat készíteni, vagy nyomdai szórólapot hozzá, jól jönne valami grafikai, informatikai, kereskedelmi, válallkozói stb tudás. ezeket mind szeretném magamra szedni, és nyilván nem a képzéstől várom, hogy akkor most én abból mindent megtanulok és majd jobb leszek mint egy diplomás pénzügyes stb. De úgy vagyok vele, ha már tanulom, vésztartaléknak legyen valami papír róla, hogy akár pályázhassak is vele munkára, hátha mégis összejön. Az ilyenekből vannak a rövidebb képzések, olcsón, de csak tanusítványt ad, meg a hosszabbak pl. egy évesek, de drágábbak, viszont államilag elismert végzettséget ad (régi okj). most a képzés minőségét hagyjuk, mert úgyis itthon tanulom meg magamnak meg itthon gyakorolom olyan szintre amilyenre akarom, de szerintetek egy munkaadónak az tetszik jobban ránézésre, hogy felsorolok 6-8 különböző kis tanusítványos képzést, pl. adobe indesing tanfolyam, adobe photoshiop tanfolyam, iratkezelő tanfolyam, gépírás tanfolyam, SEO tanfolyam, wordpress tanfolyam...és csatolok mellé portfóliót, vagy vágjak bele mondjuk egybe, pl. művészeti grafikus képzés, egy éves és elvileg ebben is benne van az adobe programok használata pl. és ehhez is csatolhatok portfóliót. viszont utóbbi esetben kevesebb célirányos tanfolyamot tudok végezni, mondjuk max két szakképzést egyszerre, míg kisebbek esetén akár pár hetente léphetek egy új szintre és a gyakorlatban is jobban haladok, specifikusabb a tudás. Álláshidetésenkét válogathatnék a tanusítványai közül, hogy éppen mit rakok bele, pl. ügyintézőnek az iratkezelőit meg az ecdlt, egy marketinghirdetésre megint más és így tovább. Szóval a tudást nézik a munkáltatók, vagy a képzettséget? egyálatlán egy jó portfólióval melyikkel van nagyobb esély hogy behívjanak?

#tzjktk
2021. ápr. 17. 11:08
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!