Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen élmény volt nektek...

BakoAdam kérdése:

Milyen élmény volt nektek gimnáziumban a gólyatábor?

Figyelt kérdés
2021. máj. 18. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Rémes, mert gátlásos tiniként éppen aznap jött meg kb. harmadszorra a menstruációm, és a jófej tanár egy vízvezetéket és angol wc-t is nélkülöző erdei házba találta ki a szállásunkat. Nálam pedig normál betét se volt, csak tisztasági, mivel anyukámtól nem mertem kérni. És természetesen egy nagy erdei kirándulással lehetett csak a házig eljutni.


Egyébként játszottunk, az jó volt, és a kialakult barátságok úgy, ahogy megmaradtak.

2021. máj. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hat nalunk nagyon változatos programok voltak, ami nagyon jó volt, de sajnos nagyon zsúfolt volt a 4 nap.

Alig volt időm magamra. Szeretek egyedül lenni, meg nehezen is ismerkedek, főleg mikor a 8 év alatt megszokott környezetből kikerültem.


Minden programon KÖTELEZŐ volt résztvenni. Olyanon is, amit nem akartam. Gondolom ez másnak se tetszett. Felkeltünk 7-kor, 10-kor nyugi volt a szobában.


Én izzadós vagyok, 38 fokban egy ilyen pajta szerűségben kellett néptáncolnunk, hát tök szégyeltem magam, hogy milyen vizes voltam. Meg én elég nehéz vagyok (akkor nem votlam, de elhitették velem), és talicskáznom is kellett.


De volt biciklizés, azt imádtam. Meg húztunk mondatokat, amiből egy rövid történetet kellett kitalálnunk 1 óra alatt, majd este a tábortűznél előadni.

Első nap ilyen zászló lopósat játszottunk,az is jó volt.


A hangulat egyébként jó volt, mégha csak külső szemlélő voltam sokszor.

2021. máj. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt annyira jó, nagyon bántam, hogy elmentem végül.

Mi anno egy tó mellé mentünk táborozni. Egy lelakott úttörő táborban laktunk, mi csak úgy hívtuk a kisházakat, hogy kutyaól, mert koszos volt, bogaras, sötét és szűk. A fürdő az nagyon putri volt, se függöny, se ajtó, se melegvíz. Kaját egy helyi vendéglőben kaptunk, oda kb. 1-2 km-t gyalogoltunk naponta kétszer.

Már nem annyira emlékszem, mik voltak a programok, elég szervezetlen volt így visszagondolva. Néha fürödtünk a jéghideg tóban, sárkányhajóztunk (eredetileg biciklitúra lett volna), ismerkedés,csapatverseny osztályok közt. Volt éjszakai kincskeresés-túra is, minden este volt valami közös program, egyik este az igazgató, másik este diákok jöttek mesélni a suliról, aztán kvízkérdések voltak. Utolsó este minden osztály előadott vmi kis műsort.

Nekem főleg azért volt negatív élmény, mert senkit nem ismertem, a társaság 80%-a azonos településről vagy suliból jött. Ezzel még nem is lett volna baj, de nem is nagyon akartak nyitni, az ismerkedés rész nálunk emiatt kimaradt vagy nem jól sült el. Már ott klikkesedtek az emberek. Volt pár ember, aki összespanolt az idősebb diákokkal, este velük piáltak és cigiztek a "nagymenők", alig lehetett aludni. Este nem nagyon figyeltek a tanárok. Elég sok szabadprogram volt, ilyenkor csak lézengtem, mert nem igazán voltam senkivel jóban. Ami talán a legrosszabb volt, amikor ezt a közös műsort próbáltuk (kötelező volt), mert ha te már nem akartál behódolni a népszerű embereknek, akkor ki lettél közösítve. A végén már vártam, hogy hazamenjünk.

Ezt nem elrettentésként akartam leírni, mert ez valószínűleg iskolafüggő,nálunk benne volt, hogy a tanárok eléggé sz@rtak az egészre, pont az összekovácsolódás maradt ki. Az is benne van, hogy én túl sokat vártam ettől az egésztől, nem vagyok az a táborozós ember. Valószínűleg, ha a társaság jobb, akkor a többi kellemetlenség eltörpült volna.


Pár tipp a saját példámból:

- vigyél hálózsákot inkább, mert nálunk elég retkesek voltak az ágyak, jobb volt, mint ágyneműt húzni

- plusz kaja (nasi, konzerv) nem árt, hátha nincs sok opció étkezéseknél, éhen halni még nem kéne

-szúnyogirtó+sebtapasz+naptejet vigyél, és egy sapka/kalap sem árt, mert nagyon gyorsan leégsz

- légy nyitott, beszélgess mindenkivel egy kicsit, azokkal is, akik kicsit félénkebbek,egyedül vannak

- légy önmagad, nem gáz azt mondani, hogy nem szeretnél vmi olyat, amit megalázónak, kellemetlennek érzel

- ne feledd, hogy sokszor az ember másként viselkedik az iskolán kívül, lehet, hogy sokakkal a suliban leszel igazán jóban


Szerintem a tiétek biztos jobb lesz, mint anno nekem, és remélem, pozitív élményekkel térsz haza. Hajrá!

2021. máj. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!