Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A mérnöki szakon mennyivel...

A mérnöki szakon mennyivel nehezebb a matematika,mint egy gazdasági szakon?

Figyelt kérdés
Lényegébben kicsit sajátos a helyzetem.Most villamosmérnöki szakon vagyok.Sajnos betegség miatt szüneteltetnem kellett a tanulmányaimat.És ez miatt nem tudtam befejezni több tárgyamat.Most az őszi félévben lenne lehetőségem matematikát tanulni az unokatestvérem szakján(bemennék hozzájuk pl. előadásra és gyakorlatra,mert úgy tudom,hogy lehetséges),aki egy gazdasági szakon fog ősszel tanulni tovább.Arra lennék kivácsi,hogy így megtudom-e tanulni?Náluk első félévben csak analízis van(sorozatok,határérték,deriválás,integrálás).A mi matematikánk ebből annyival bővebb,hogy van komplexszám és lineáris algebra is.Nekem főként az analízis témaköre kellene.Szóval csak annyi kérdésem lenne,hogy a gazdasági matematika(teljes nevén így hívják),elég alapot adjon nekem a matematika 1-em teljesítéséhez illetve,hogy onnan lehessen továbbb menni matematika 2-re(itt laplace transzformáció,diff. egyenletek,valszám,sorok és vektoranalízis van)?

2021. máj. 22. 15:33
 1/4 A kérdező kommentje:

Még elfelejtettem,annyit megkérdezni,hogy a mi feladataink azok sokkal nehezebbek a gazdasági matematikánál?.

Itt van a tantervünk függvénytanból:

Relációk és valós-valós függvények. Értelmezési tartomány, értékkészlet,

tengelymetszetek.

A lineáris függvény, ábrázolása, a meredekség fogalma, adott ponton átmenő adott

meredekségű egyenes egyenlete. A másodfokú függvény, grafikonja, teljes négyzetté

kiegészítés. A hatványfüggvény, az abszolút érték függvény. A logaritmus fogalma,

azonosságai. Az exponenciális és a logaritmus függvény. Egyenletek, egyenlőtlenségek.

Arkusz függvények.

Elemi függvények és tulajdonságaik. Műveletek függvényekkel. Függvények

egyenlősége, tulajdonságai, monoton függvények, függvények konvexitása, periodikus

függvények. Paritás. Szélsőértékek fogalma. Összetett függvény és inverz függvény.

Lineáris függvény transzformációk.

A számsorozat fogalma, monotonitása, korlátossága, a sorozat határértéke és

tulajdonságai. A közrefogási tétel, ez e szám értelmezése, az Euler sorozat, mértani

sorozat. A mértani sor összege. Határérték számítási módszerek. Torlódási pont.

Függvények határértéke. Kétoldali, egyoldali határérték. A végtelen értelmezése, kritikus

határértékek. Függvény aszimptotái. Függvények folytonossága. Műveletek folytonos

függvényekkel. Folytonos függvények fontosabb tulajdonságai, alaptételek. Nevezetes

határértékek a sin, cos, log, exp függvényekre vonatkozóan. Szakadási helyek.

A derivált fogalma, tulajdonságai és szemléltetése. Derivált számítása a definíció

alapján. Derivált függvény. Elemi függvények deriváltja. Érintő egyenes egyenlete.

Függvény lineáris approximációja. Differenciálási szabályok, összetett függvény és

inverz függvény deriváltja, logaritmikus differenciálás. Magasabb rendű deriváltak.

Arkusz függvények deriválása.

A differenciálszámítás alkalmazásai: teljes függvényvizsgálat, szélsőérték számítás,

konvexitás vizsgálat, inflexiós pont. L'Hospital szabály. Egyenletek numerikus

megoldása Newton-módszerrel.

A primitív függvény és a határozatlan integrál fogalma, tulajdonságai, linearitás,

összetett függvény integrálási szabályai. Parciális integrálás. Helyettesítéses integrálás.

Határozott integrál fogalma, tulajdonságai, kiszámítása Newton-Leibniz tétellel.

Numerikus integrálás.

Területszámítás. Ívhossz számítás. Forgástest térfogata. Forgásfelület felszíne.

Improprius integrálok.

Elemi résztörtekre bontás módszere. Racionális törtfüggvények integrálása

2021. máj. 22. 15:37
 2/4 anonim ***** válasza:
97%

A matematika rendkívül széles terület. Alaposan ismerni csak részerületeket lehet. Minden (egyéb) szakirány a természettudományoktól a mérnöki vagy közgazdasági területektől, speciális részét igényli a matematikának. Nyilván van egy alap, amely mindenütt azonos, de itt is a későbbiirányokra van kihegyezve minden. Tehát egy közgazdász matematikatudománya alkalmatlan villamosmérnöki problémák megoldására. Alkalmas viszont arra, hogy sokkal könnyebben tanulja meg valaki azt.


Az elképzelés nem haszontalan, de köves területen lyukat ásni csákánnyal érdemes, nem kapával - ha érted a hasonlatot.

2021. máj. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szóval,akkor érdemes lehet bejárni,mert maguk a matematikai része az megyezik(1-1 témakör máshangsúlyt kaphatnak,mert akkor gondolom kell a jövőbeni szaktárgyakhoz) és ugye a pénzügyi alkalmazások,amik érdekesek,de a műszaki területre nem használható
2021. máj. 22. 16:24
 4/4 totolala ***** válasza:
100%
Ez amit így leírtál, nálunk Matek1 néven fut, és kb 90%ban megegyezik a műszaki szakosok és a gazdaságisok matek1-e. Érdemes lehet bejárnod..
2021. máj. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!