Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Az én matematikám 2.131....

Perfect77 kérdése:

Az én matematikám 2.131. oldal 6. feladat a) : Édesanya háromóránként eteti a kisbabáját. Ha naponta hatszor végzi el teendőit, akkor hány óra telik el az első etetéstől az utolsóig?

Figyelt kérdés
Korábban már valaki kereste ennek a könyvnek a megoldásait és nem kapott rendes választ csak jól kikezdték hogy milyen hülye lehet. Előre szólok hogy nem vagyok idióta, és az említett kérdező sem azért kérdezte mert feladta neki a leckét. Én már tudom miért kérdezte. Tudni akarom mások milyen megoldást mondanak. Zárójelben: ez a feladat a 3-as szorzótábla kapcsán van feladva a gyerekeknek.

#matamatikám
2019. márc. 14. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:
87%

"6*3=18, tehát 18 órába telik"


-mondaná egy laikus.


A beugratás ebben a feladatban az, hogy az első etetés előtt nem telik el 3 óra, sem az utolsó után, így az elsőtől az utolsóig 5 darab 3 órás "szünet" van, tehát valójában 3*5=15 óra telik csak el.

2019. márc. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
15
2019. márc. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!