Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik oktvt válasszam?

Melyik oktvt válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén voltam nyelvtan és irodalom oktvn. Nyelvtanból döntős voltam, irodalomból a második fordulóig jutottam.

Jövőre is szeretnék menni, de már lehet, hogy nem ezekből a tárgyakból.

Tudnátok mesélni a matek, angol, német vagy művészettöri oktvkről?

Előre is köszönöm!



2021. máj. 23. 10:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 20-21 évvel ezelőtti tapasztalataim vannak. Az angol akkori ésszel és tudással nagyon nehéz volt, ma már -angolos, németes, olaszos szakfordítóként - nyilván egész más lenne.


Az előző, korábbi évek feladatsorai szerintem minden szinten nyilvánosak, azzal, azokkal, azokon, azok segítségével pedig remekül lehet gyakorolni.


Matekból világ életemben hülye voltam, a művészettörténet pedig egy a középiskolában amolyan kötelező,szükséges rossz volt... azt mindig meg szoktam tanulni, és akkor azzal ki volt kompenzálva az, hogy rajzból se rajzolni, se festeni nem tudtam soha. (mást, - nem tudom én - agyagművesség, korongozás, digitális grafika, fotózás - ilyesmiket nem csináltunk soha... pedig ezek még érdekeltek is volna)

2021. máj. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, nem kell választani, mehetsz akár az összesre is. Én évente 2-3 OKTV-re mentem. (Faktokból+nyelvből) Ingyen van😂

Ezek közül csak a matekról tudok mondani valamit, de nem tudom mire vagy kíváncsi. Pont olyan mint az Arany Dániel verseny. Ülsz 4-5 órát 5 feladat felett. Közben ehetsz, aludhatsz, előtte nem kell suliba menni. Izgalmasak a feladatok. Szuper dolog.

De tényleg nem értem mi okod van választani.

2021. máj. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!