Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tehetem magam alkalmass...

Hogyan tehetem magam alkalmassá a programozáshoz ?

Figyelt kérdés

Szeretnék pályát módosítani, és a programozás ajánlották nagyon sok helyen.


Viszont jelenleg annyi tudásom sincs hogy egy internetes alap képzést eltudjak kezdeni, egy általános iskolásénak fele meg a matek tudásom.

Ugyan van érettségim, de az már 7 éve volt, és akkor is csak éppen meglett a kettes (mindenből).


Hogyan kezdjem el magamat képezni ?


Kezdjek el haladni az általános, majd a középiskolás matematikával ?


Mellette még hogyan tudnám fejleszteni a logikámat ?


Az angol tanulás adja magát, azzal szerintem megtudok birkózni egyedül is.

De ezen kívül teljesen tanácstalan vagyok.


2021. máj. 23. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Tanulmányozd át ezt a jegyzetet:

[link]

2021. máj. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Biztos vagy benne, hogy neked ez megéri? Mármint ahogy nézem a matek alapú dolgok már középsuliban sem vonzottak/mentek, akkor nem hiszem, hogy élveznéd majd az infót.


Emellett aki élvezné, meg akinek való, az azért órai odafigyeléssel is összehoz középsuliban egy hármast.


De hogy válaszoljak a kérdésre, én a szak elkezdéséhez kellő minimumokat nézném meg és speciálisan azokat venném át.

2021. máj. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Nem ajánlom csak azért mert sokan ajánlják és gondolom a pénz miatt ami van benne. Manapság már annyi ilyen 1 év alatt 'király' programozó képzés van, hogy telítődik a piac és csak egy leszel a sok közül amennyiben gyorstalpalót végzel. Annak ajánlom a programozást, aki szereti és látja benne azt a szépséget és kihívást amit rejt magában ez a szakma.


A kérdésedre jobban válaszolva: ha a matek tudásoddal van gond, akkor online vannak matek feladatgyűjtemények megoldással, plusz a rengeteg oktató videó. Ezt követően ha érzed hogy készen állsz a szakmára, akkor udemy-n vannak oktató videók. Döntsd el hogy nagyjából melyik irányba szeretnél mozdulni és legyél benne tehetséges. Utána egyre jobban nyithatsz új nyelvek és technológiák felé. Ezt a fejlődést nem napban, nem is hónapban, hanem években kell számolni.


Amennyiben így is komolyan gondolok, akkor az első lépést már meg is tetted a programozói karriered felé. Kitartást és jó tanulást.

2021. máj. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Szerintem butaság csak azért belekezdeni valamibe, mert "Sokan ajánlják"!

Inkább foglalkozz olyan dolgokkal, amik érdekelnek téged.

2021. máj. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg, hogy a proramozashoz milyen készségek kellenek. Lasd, logikai, algoritmikus, stb.


Ha kell, menj vissza általános iskolás szintig, majd újra felépítve mindent.


Tedd fel magadnak ezeket a kérdéseket:


Ha minimálbért fizetnének érte, akkor is foglalkoznék vele?


Képes vagyok a folyamatos önképzésre, szakma szeretetére?


Képes vagyok akár napi 16 órát is foglalkozni ezzel és elviselni az ügyfelek marhaságait?

2021. máj. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!